Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Beyoğlu, Ayzit Ailesi’nin dramına sessiz kalmadı

Bağlar - 26 Ekim 2020 14:03 A A

Diyarbakır’ın Merkez Bağlar ilçesinde ikamet eden ve evinde yemek pişiremediği için ailece aç halde yatağa girdiklerini aktaran Ayzit Ailesinin dramının basına yansıması üzerine harekete geçen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ailenin gıda ve temel ihtiyaçlarını karşıladı. Evde çalışacak kimse olmadığı için geçinemediklerini belirten 39 yaşındaki anne, ”Fakir fukara babası olarak bildiğimiz Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu sesimizi duydu.  Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi. Ayşe Ayzıt’ı telefonla arayan Başkan Beyoğlu, ”Ailemizin acil ihtiyaçlarını karşıladık. İlk fırsatta bizzat ziyaret ederek elimizden ne gerekiyorsa yerine getireceğiz” diye konuştu.

Diyarbakır’ın Merkez Bağlar ilçesinde ikamet eden ve evinde yemek pişiremediği için ailece aç halde yatağa girdiklerini aktaran Ayzit ailesine Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu sahip çıktı.

Basında yer alan haberler üzerine harekete geçen eşinden ayrı olarak 3 çocuğu ile birlikte zor koşullarda hayata tutunmaya çalışan Ayşe Ayzıt’a ulaşarak gıda ve temel ihtiyaç ürünleri desteğinde bulundu. 5 Nisan Mahallesi’nde eşinden ayrı olarak 3 çocuğu ile beraber tek gözlü evde yaşayan Ayşe Ayzıt’ı ziyaret eden belediye ekipleri, Başkan Beyoğlu’nun talimatıyla temin edilen gıda ve temel ihtiyaç ürünlerini takdim etti.

“ÇOCUKLARIMLA BERABER ZOR DURUMDAYIM”

Evde çalışacak kimse olmadığı için geçinemediklerini belirten 39 yaşındaki anne Ayşe Ayzıt, fakir fukara babası olarak bildiği Başkan Beyoğlu’nun sesini duyarak destek olmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi. Beyoğlu ile telefonda görüşen Ayzıt,”3 çocuğum da küçük ve öğrenci. Gündelikçi olarak evleri temizleyerek çocuklarımı geçindirmeye çalışıyordum. Fakat şimdi sağlık sorunlarından onu da yapamıyorum. Kimi zaman yatağa aç girme tehlikesi yaşıyoruz. Hüseyin başkanın bu konularda duyarlı olduğunu biliyordum. Allah razı olsun duyar duymaz hemen bizimle iletişime geçti ve gıda desteği ulaştırdı. Kendisine dua ediyoruz. Şehir dışında olduğunu belirterek döner dönmez ziyarete geleceğini söyledi. Çocuklarımı iyi koşullarda yetiştirmek istiyorum” dedi.

“VATANDAŞIMIZIN BU DURUMDA OLMASINA GÖNLÜMÜZ RAZI OLMAZ”

Anne Ayşe Ayzıt’ı  telefonla arayan Başkan Beyoğlu, şehir dışında olduğu için olayı basından takip ettiğini belirterek Diyarbakır’a döndükten sonra aileyi ziyaret edeceğini dile getirdi. Beyoğlu, “Haberi okurken çok üzüldüm. “Çocuklarım yatağa aç giriyor” ifadesi çok etkiledi. Buna gönlümüz ve vicdanımız razı olmaz. Bugüne kadar bir çok vatandaşımıza yaptığımız gibi burada da zaman kaybetmeden harekete geçerek kendisine ulaştık.  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile göreve geldikten sonra başlatmış olduğumuz gönül seferberliğinde tüm vatandaşlarımıza ulaşarak sorun ve mağduriyetlerini gidermeye devam edeceğiz. Bu ailemizi de inşallah ilk fırsatta ziyaret ederek gerekli moral ve desteği sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Bu haber 440 kez okundu.
Bağlar - 14:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.