31° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Beyoğlu: “Bağların parasını Bağlar’a harcıyoruz”

Bağlar - 23 Mayıs 2021 16:52 A A

2 yılı aşkın bir süredir görevde bulunan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, çalışmalarını değerlendirdi. Kısa zamanda birçok çalışmaların yapıldığını belirten Beyoğlu, vatandaşlarla daha sağlıklı bir iletişim kurmak için ilginç bazı yöntemler düşündüğünü açıkladı.

İşte, Bağlar Belediye Başkanı Beyoğlu ile yaptığımız röportajımızın detayı şöyle;

“MİLLETİN BAHÇESİ VE DİĞER PARKLARLA ZAMAN İÇİNDE 150 BİN METREKARELİK BİR YEŞİL ALAN KAZANDIRACAĞIZ”

Yol yapım, yeşillik ve çevre düzenlemesi açısından neler yaptınız? Çalışmalarınız tatmin edici mi?

Milletin bahçesi ve diğer parklarla zaman içinde 150 bin metre karelik bir yeşil alan tedarik edeceğiz. İnsanımız müsterih olsun bu park ve bahçeleri ilçemiz için birer akciğer değerinde düşünüp vatandaşlarımızın nefes alabileceği güvenilir ve huzurlu bir ortam haline getireceğiz. Bu aile parklarında bazı gençlerimizin aile edebine aykırı hal ve davranışlardan bulunmamasını gerektiğini bir şehremini olarak tavsiyemizdir, şayet bu tavsiyeleri dikkate almayan olursa halkımızın talebi üzerine zabıtamız gereğini yapacaktır. Bağlarımızın yollarını kısa zamanda gerektiği kadar asfaltlayarak halkımızın ayağı, taşa çamura değmesin huzur içinde mahallelerinde seyru sefer etsinler diye bu açıdan da hızlı ve nitelikli bir çalışma yaptık, yapmaya devam ediyoruz.  İnsanımızın çeyrek asırdır hasret kaldığı hizmetleri seve seve ayağına götürüyoruz. Belediye laf üretme yeri değil, hizmet kurumudur. Bu konuda kararlarıma oylarıyla destek veren meclis üyelerime de teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.

“BELEDİYEDEN BEKLENMEYEN BAZI UZUN VERİMLİ ÇALIŞMALAR DA YAPTIK”

Diyarbakır’da bazalt taşından asfalt üretmek için bir tesis kurduk, ilk etapta pahalı görülebilir ama uzun verimli olarak kârlı bir yatırımdır. Artık sadece Bağlar ilçemizin değil tüm şehrimizin asfalt ihtiyacı rahatlıkla temin edebilir bir tesisimiz var.  Bu tesisimiz Karacadağ’ın bazalt taşından yıllık 600 BİN ton asfalt üretebiliyor. Bir yanda araziden taşlar toplanınca ayrıca ekilebilir toprak ortaya çıkıyor.  Bu bazalt taşlardan elde edilen kazanç bağlarımıza yol, su ve hizmet olarak dönüyor. Bu çalışmaları kontrol ederken yer yer vatandaşlarımızın teşekkür pankartlarını asmaları da memnuniyetlerinin bir göstergesi olduğuna inanıyorum. Bağlarımızın her tarafına hizmet götürmek mecburiyetindeyiz, oy verdi vermedi gibi bir ayırım yapmamız söz konusu olamaz, Ak Partili, HDP’li ya da Hüda-Par’lı olsun vatandaşlarımızın tamamına hizmet götürmek durumundayız.

“BEŞİKTEN MEZARA KADAR VATANDAŞIMIZIN BELEDİYE İLE İLGİSİ VAR”

Başkan olarak kanaatim şu ki beşikten mezara kadar vatandaşımızın belediye ile ilgisi var, hakkı hukuku var. Biz 400 BİN bağlar sakinlerimizin hizmeti için buradayız, vatandaşlarımızdan ricamız belediye ile aralarına mesafe koymasınlar ve sağda-solda var olan sorunları, ya da sıkıntıları olan kimseleri şu tlf. 0 412 251 93 00 / 444 33 21 (Halkla ilişkiler)numaraya bildirsinler. Muhakkak imkanlarımız ölçüsünde sorunun çözümü için gayret edilecektir. Bir hafta zarfında sorun çözülmezse şu tlf. 0 412 251 93 00 / 444 33 21 (özel kalem)numaraya bildirmelerini istirham ediyorum.

“BAĞLAR’IMIZ 400 BİN’E YAKIN BİR NÜFUSA SAHİPTİR”

Malumunuz çeyrek asır önce tüm şehrimizin nüfusu 400 bin civarındaydı şimdi ise sadece Bağlar ilçemiz 400 Bine yakın bir nüfusa sahiptir. Dolayısıyla herkesten haberdar olmamız çok zor, bu konuda belediyemize yardımcı olmak vatandaşlık görevi olsa gerek. Unutmayın bizim pratik bakım onarım ekibiz var, anında müdahale edip sıkıntıyı gideriyoruz.

“YOLLARIMIZIN HEMEN HEMEN HEPSİNİ ASFATLADIK”

Vatandaşlarımız şahittirler ki, yolarımızın hemen hemen hepsini asfaltladık, ancak kentsel dönüşümün olmazsa olmazı olan mahallelerimize istediğimiz hizmeti ulaştıramıyoruz, halkımız o iki metrelik sokaklardan ve yıkma usulü yapılan çarpık binalardan bir an önce kurtulması lazım. Bu münasebetle Cumhurbaşkanımızın da onayını alan bu mahallelere yönelik kentsel dönüşümü bir an evvel gerçekleştireceğiz inşallah. Kentsel dönüşüme olan ilgi/katkı ve güvenlerinden dolayı hemşerilerimize teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Yol yapımı ve çevre düzenlemesi açısından yaptıklarımızı anlatmaya kalksak röportaj formatını aşar dolayısıyla bu kadarı anlatmakla yetinelim bence. Gönül belediyeciliği yapıyoruz

“HER FIRSATTA SOKAĞA İNMEYE ÇALIŞTIK”

Gönül ve sosyal belediyecilik konusunda ne tür çalışmalarınız var?

Göreve geldiğimden bu yanı ilk birkaç ay çalışma sistemimiz oturduktan sonra, hemen hemen her fırsatta sokağa inmeye çalıştık, çalışmaları yerinde takip ederken aynı zamanda vatandaşlarımızla yüz yüze hemhal olmaya gayret ettik. Yetmedi zaman elverdiği ölçüde her gün birkaç evi ziyaret ederek, hasbihal edip, duygu ve düşüncelerinden faydalanmaya çalıştım. Bu çalışma tarzım hala devam ediyor, bu konuda bana eşlik edip gerekli yardımını esirgemeyen eşim Dürdane Beyoğlu’na da teşekkür etmeyi bir borç biliyorum. Yakında günde an az 10 numara arayarak “ben Hizmetkarınız Bağlar Şehremini Hüseyin Beyoğlu sizin için ne yapabilirim?” çalışmasıyla da bir daha vatandaşımıza ulaşmaya çalışacağım, insanımızın gönlünü kazanmak için ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyoruz. Malumunuz belediyenin imkanları ölçüsünde bayram münasebetiyle muhtaç olan vatandaşlarımıza harcama kartı verdik, keşke imkanımız olsa da o kartları 12 aylık yapabilsek ama şu anda o imkanımız yok fakat çalışmalarımız devam ediyor.

“ŞİMDİYE KADAR 60 BİN AİLEYE ULAŞTIK”

Şimdiye kadar 60 bin aileye ulaştık elhamdülillah bu vatandaşlarımızın telefonları yanımızda kayıtlıdır, durumlarını takip etmeye devam edeceğiz, her evden en az bir kişi daimi bir işe başlamadıkça gamsız yatmamız düşünülemez. Bağlar ilçemizin ekonomik açıdan iki yüzü var, elhamdülillah çoğunun imkanları iyi, Bağcılar semti işimizi kolaylaştırıyor, bize katkı veriyor mesela, ama bazı semtlerimizde de sıkıntı çok, hayatta %100 başarı yok ama bu mağdur vatandaşlarımızın sıkıntısını gidermek için çok yönlü bir çalışma içindeyiz, asıl amacımız balık vermekten çok, balık tutmayı insanımıza öğretmektir.

“EĞİTİM ÖĞRETİMİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

Maalesef bu korona hastalığı birçok açıdan hayatımızı olumsuz etkilediği gibi eğitim-öğretimimizi de vurdu, bağların asıl geleceğini ilgilendiren, bahtını açan en önemli yollardan biri “Talim Terbiye”dir. Bütün okullarımıza ilgi göstermek boyun borcumuzdur. Ayrıca sınavlara hazırlık kursları da bizim için önemli bir iş ve ilk fırsatta ulaşabileceğimiz öğrencilerimizi arttırmalı hatta hazırlık için bir niyeti olan tüm öğrencilerimize ulaşmalıyız. Vatandaşlarımızdan şu istirhamda da bulunuyorum çocuklarımızı illaki akademik başarıya zorlamayalım, önemli olan onurlu bir hayattır, çocuğa okumak ağır geliyorsa varsın kendine bir meslek seçsin. Bunu da unutmayalım.

“İLÇEMİZİN MANEVİYATI İÇİN DE ÇALIŞACAĞIZ”

Bazı kimseler hep maddi menfaate endeksli yorum ve değerlendirmeler yapmaktadırlar, unutmayalım ki insan ruh ve beden olmak üzere iki değerden meydana geliyor, dolayısıyla hem ruhumuzu hem bedenimizi beslemeliyiz. Bu münasebetle ilçemize dönük manevi programlarımız da olacak. Biz insansımızın hem dünya hem ahireti için çalışacağız”

Bu haber 349 kez okundu.
Bağlar - 16:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.