34° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Beyoğlu: “Çanakkale kardeşlik destanıdır”

Bağlar - 18 Mart 2021 12:22 A A

Çanakkale Zaferi’nin 106.yıldönümü Diyarbakır’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Diyarbakır’da düzenlenen programlara katılan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “kardeşlik destanı “ olarak değerlendirdiği Çanakkale’de iman gücünün Anadolu’yu ele geçirmek isteyen emperyalist güçlere karşı tarihi bir başarıya imza attığını söyledi.

1915 yılında Anadolu topraklarını işgal etmek isteyen emperyalist devletlerin kuvvetlerine karşı elde edilen Çanakkale Zaferi’nin 106. Yılı tüm yurtta olduğu gibi onlarca evladını bu savaşta şehit veren Diyarbakır’da da kutlandı.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Hava Şehitliği’nde Valilik tarafından organize edilen anma etkinliğine katıldı. Beyoğlu, Valilik tarafından Hava Şehitliği’nde organize edilen törene de katılarak şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktı, dua etti. Törene Vali Münir Karaloğlu, Ak Parti Milletvekili Ebubekir Bal, Ak Parti İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın, Bağlar Kaymakamı Yavuz Güner, il protokolü, askeri erkan ,gaziler ve şehit yakınları ile vatandaşlar katıldı.

“DÜNYA TARİHİNİN BİR DAHA YAZAMAYACAĞI EŞSİZ BİR DESTANDIR”

Çanakkale Zaferi’nin kardeşlik destanı olduğunun altını çizen Beyoğlu, “Çanakkale, dünya tarihinin bir daha yazamayacağı eşsiz bir kahramanlık destanıdır. Bir yandan kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla, yaşlısıyla düşmanın karşısına dikilerek “Çanakkale geçilmez” dedirten iman ehli kahraman bir milletin evlatları, diğer yandan bu imanlı milleti kendi vatanında yok etmek isteyen emperyalist güçler. Aziz vatanın her köşesinden koşup gelen kahramanların desteğiyle kazanılan bu şanlı zafer aynı zamanda dünya mazlum halklarına da motivasyon kaynağı olmuştur. Aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz.” dedi.

Bu haber 381 kez okundu.
Bağlar - 12:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.