17° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Beyoğlu, Çocuklarla misket oynadı

Bağlar - 10 Şubat 2020 14:38 A A

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun geleneksel hale getirdiği hafta sonu ziyaretlerinde renkli görüntüler yaşandı. Körhat Mahallesi’nde esnaf ve ev ziyaretleri gerçekleştiren Beyoğlu, sokakta misket oynayan çocukları görünce aralarına girerek  onlarla beraber eğlenceli anlar yaşadı. Unutulmaz çocukluk oyunu olan misket oyunundaki hünerini ortaya koyan Başkan Beyoğlu,”Çocuklarımızı anlamanın ve onları geleceğe umutla taşımanın yolu, onlara karşı empati geliştirmek ve onlarla beraber zaman geçirmektir” dedi.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, hafta içinde akşam saatlerinde gerçekleştirdiği mahalle,esnaf  ve ev ziyaretlerini  hafta sonunda hem gündüz hem gece gerçekleştiriyor. Bu hafta sonundaki ziyaretlerin adresi, ilçenin en eski yerleşim yerlerinden olan Körhat Mahallesi oldu.

Başkan Beyoğlu, önce mahalledeki vatandaşları ve esnafları ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi,daha sonra kapısını çaldığı bazı vatandaşlara misafir oldu. Ziyaret sırasında Başkan Beyoğlu’nu çocukluk yıllarına götüren renkli bir tablo yaşandı. Diyarbakır’da halk arasında “Ğar” olarak bilinen misket oyunu oynayan çocukları gören Beyoğlu, bir anda aralarına girerek onlarla beraber oynamaya başlayınca ortaya renkli kareler çıktı.

“İSTEDİĞİNİZ KADAR OYNAYIN AMA EĞİTİMİ İHMAL ETMEYİN”

Eline aldığı bilyelerle isabetli atışlar yapan Başkan Beyoğlu,çocuklara oyun hakkında bazı taktikler de verdi. Çocuklardan eğitimlerini ihmal etmemelerini isteyen Beyoğlu,”Biz bu oyuna ğar diyoruz. Çocukluğumuzda hep beraber oynardık,bizim için vazgeçilmez bir eğlenceydi. Eski Diyarbakır sokak ve küçelerinin aşina olduğu,hemen herkes için anısı olan bir oyundu. Çocuklarımızı anlamanın ve onları geleceğe umutla taşımanın yolu, onlara karşı empati geliştirmek ve onlarla beraber zaman geçirmektir. Elimizden geldiğince çocuklarla bir araya gelmeye gayret ediyoruz. Onlar mutlu olursa biz de mutlu oluruz. Çocuklarımızdan isteğimiz ise eğitimlerini hiçbir şekilde aksatmasınlar. Çünkü ülkemizin yarınlarının teminatı kendileri olacaktır.” dedi.

Bu haber 522 kez okundu.
Bağlar - 14:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.