13° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Beyoğlu, dinamik denetim süreci denetimlerine katıldı

Bağlar - 4 Mart 2021 15:46 A A

Ak Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, İçişleri Bakanlığının “Dinamik Denetim Süreci” konulu genelgesi kapsamında İlçe Kaymakamı Yavuz Güner ile beraber ilçe genelinde denetim faaliyetlerine katıldı. Diyarbakır’ın virüs tablosunda mavi grupta yer almasının gevşeme yaratmaması gerektiğini belirterek vatandaşları tedbirler konusunda uyaran Beyoğlu, “Risk çok yüksekmiş gibi tedbirlere fazlasıyla riayet edelim. Salgının yüksek riski devam ediyor.” dedi.

İçişleri Bakanlığının “Dinamik Denetim Süreci” konulu genelge yayınlayarak ülke genelinde yoğunlaştırılmış dinamik denetim faaliyetleri başlatılması için mülki idarelere ve yerel yönetimlere talimat gönderdi.

Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri göz önünde bulundurularak 1 Mart 2021’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine Toplantısı’nda belirlendiği, bu doğrultuda Sağlık Bakanlığınca belirlenen kriterlere göre, illerin düşük, orta, yüksek, çok yüksek olmak üzere 4 ayrı risk grubuna ayrıldığı ifade edilirken, risk listesinde mavi grupta yer alan Diyarbakır’da Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve İlçe Kaymakamı Yavuz Güner’in katılımı ile genel denetim gerçekleştirildi.

“GEVŞEME, KAZANIMLARI YOK EDER”

Denetimlerde vatandaşlardan maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına titizlikle uymaları istenirken, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu “gevşeme” uyarısında bulundu. Salgının tüm hızıyla devam ettiğini belirten Beyoğlu, “İlgili kurumların başarılı çalışmaları ve halkımızın duyarlılık göstermesi sonucu kentimizde vaka sayısı iyi bir seviyeye geldi. Hükümetimiz de bundan dolayı normalleşme programı kapsamına aldı. Ancak mavi listede yer almamız tehlikenin tamamıyla bertaraf edildiği anlamına gelmez. Aksine eski acı tabloya dönmemek için çok daha dikkatli ve titiz davranmak gibi bir sorumluluğumuz var. Vatandaşlarımızdan istirham ediyorum, hiçbir şekilde gevşeklik göstermeyelim.” diye konuştu.

Bu haber 278 kez okundu.
Bağlar - 15:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.