24° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Beyoğlu, Kadın Semt Pazarını denetledi

Bağlar - 16 Nisan 2020 18:16 A A

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyada hayatı durdurma noktasına getiren Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen esnaf ve vatandaş ziyaretlerini devam ettiriyor. Maske takıp sosyal mesafe kuralına uyarak cadde ve sokaklara çıkan Başkan Beyoğlu, kadın semt pazarında hem koronavirüs  tedbirleri hem de ürünlerin fiyatlarıyla ilgili denetimler gerçekleştirdi.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyada hayatı durdurma noktasına getiren Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen esnaf ve vatandaş ziyaretlerini devam ettiriyor. Maske takıp sosyal mesafe kuralına uyarak cadde ve sokaklara çıkan Başkan Beyoğlu, vatandaşlarla görüşerek sorunlarını dinliyor, virüs ile ilgili tedbirlere riayet etmeleri konusunda uyarılarda bulunuyor.

Başkan Beyoğlu, bu kez vatandaşların günlük temel ihtiyaçlarını karşıladığı kadın semt pazarındaydı. Vatandaşlara ve pazarcı esnafına ücretsiz maske dağıtan Beyoğlu, tek tek görüştüğü esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Ürünlerin fiyatlarını denetleyen Beyoğlu, ülke olarak zorlu bir süreçten geçtiklerine dikkat çekerek Pazar esnafından fahiş fiyatlardan kaçınmalarını istedi. Beyoğlu, kurallara uyan Pazar esnafına teşekkür etti.

“BELEDİYE EKİPLERİMİZ SÜREKLİ DENETLİYOR”

Vatandaşların sıcak ilgisi ile karşılaşan Başkan Beyoğlu, denetimleri tamamladıktan sonra pazar yerinden ayrıldı. Kovid-19 ile ilgili kurallara ve hijyen koşullarına dikkat edilmesini isteyen Başkan Beyoğlu, belediye ekiplerinin semt pazarlarında ücretsiz maske ve eldiven dağıtarak sosyal mesafe başta olmak üzere tedbirlere uyulması için sık sık denetimler gerçekleştirdiğini dile getirdi.

“LÜTFEN KURALLARA EKSİKSİZ ŞEKİLDE UYALIM”

 “Her vatandaşımız ve esnafımız ateş ölçümü yapılıp maske ve eldiven kontrolü gerçekleştirilerek pazara alınıyor” diyen Başkan Beyoğlu, vatandaşlardan alışverişlerini yaptıktan sonra eve dönmelerini istedi. Beyoğlu, “Devletimiz tüm kurum, kuruluş ve imkanlarıyla gerekli önlemleri alıyor. Hepimiz Cumhurbaşkanımızın Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleriyle mücadele içerisindeyiz. Bu süreci başarıyla geçmek ve milletimize hizmet etmek için görev başındayız. Ancak mücadelenin başarıya ulaşması için asıl görev aziz milletimize düşmektedir. Kurallara kesinlikle riayet etmeleri gerekiyor. Bu konuda tüm vatandaşlarımızdan zorunlu olmadıkça evden çıkmamalarını rica ediyorum. Siz evde kalın, biz sizin için görevdeyiz.” dedi.

Bu haber 393 kez okundu.
Bağlar - 18:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.