-3° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Beyoğlu, karantinadan sonra Sokaklara çıktı!

Bağlar - 28 Eylül 2020 13:58 A A

Eşi Dürdane Beyoğlu’nun koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine tedbir amaçlı olarak evinde kendisini izole ettiren Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, 14 günlük karantina sürecinden sonra ilk iş olarak mahalle ziyaretlerine çıkarak vatandaşlarla buluştu. Kendisinde bir sorun olmadığını, eşinin ise hastalığı atlattığını belirten Başkan Beyoğlu, “İki haftalık süre bir ömür gibi geldi. Yeniden aziz milletimizle buluşmanın sevincini yaşıyoruz” dedi.

Diyarbakır merkez Bağlar İlçesi’nin Ak Partili Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, karantina sürecinden ilk iş olarak bundan önce yaptığı gibi esnaf ve vatandaşlar ziyareti gerçekleştirdi.

Bağlar’ın  kalbi sayılan  Dörtyol  bölgesinde  Nüket Coşkun, Girne, Gürsel ve Fatih Caddelerine çıkarma yapan Başkan Beyoğlu, esnaflarla ve vatandaşlarla bir araya gelerek belediyenin çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Beyoğlu, kentsel dönüşümde ilk etap çalışmalarının uygulanacağı Kaynartepe Mahallesi’nde de incelemelerde bulunarak mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Vatandaşların gündeminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak resmi gazetede yayınlanan kentsel dönüşüm projesi vardı.

Bağlar’ın kurtuluşunun kentsel dönüşüm olduğunu belirten vatandaşlar, projenin onaylanmasından dolayı sevinçli olduklarını dile getirdi.

“BAĞLAR, MODERN BİR ŞEHİR OLACAK”

Vatandaşların sorun ve taleplerini dikkatli bir şekilde dinleyen Beyoğlu, kentsel dönüşümde ilk etabın Kaynartepe Mahallesi’nde yapılacağını, ilçenin modern bir şehir yapısına dönüştürülmesini amaçlayan projenin aşamalı olarak eski Bağlar bölgesinin genelinde uygulanacağını kaydetti. İlk etabın 6 bin 500 insanın yaşadığı alanı ilgilendirdiğini, yaklaşık 1300 yapının bu kapsama alınacağını ifade eden Beyoğlu, “Neredeyse 18 ay boyunca her gün bir araya geldiğimiz vatandaşlarımızı çok özlemiştik. Bu nedenle karantinadan sonra ilk iş olarak kendileriyle buluştuk. Kentsel dönüşümün başlayacak olmasından dolayı vatandaşlarımız mutlu ve memnun. Halkın desteği tam. İnşallah bu güzel proje ile eski Bağlar bölgemiz, diğer şehirler gibi modern ve gelişmiş bir şehir haline gelecek” dedi.

Bu haber 491 kez okundu.
Bağlar - 13:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.