28° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Beyoğlu, Kış ortasında mağdur olan aileye sahip çıktı

Bağlar - 18 Şubat 2021 10:30 A A

Kiracı olarak oturdukları evin yangında kullanılamaz hale gelmesi üzerine kış ortasında büyük mağduriyet yaşayan Kaya ailesine Ak Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu sahip çıktı.

Geçici olarak babasının evine yerleşen Birtane Kaya ve çocuklarını ziyaret eden Beyoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ilettiği  ailenin l ihtiyaçlarını karşılayarak ayni ve nakdi destek sağladı. Çocukların giyim ihtiyaçlarının belediyenin giyim mağazasından karşılanması için talimat veren Beyoğlu’nun davranışı karşısında duygulanan Birtane Kaya, “Kış ortasında ortada kaldık. Çaresiz ve umutsuz haldeyken başkanımızın bu hareketi bizi bizi çok sevindirdi. Allah kendisinden razı olsun.” dedi.

YAŞADIKLARI MAĞDURİYET YÜREK SIZLATTI

Bağlar Fatih Mahallesi’nde ikamet eden Kaya ailesinin kiracı olduğu ev geçtiğimiz günlerde yaşanan yangın nedeniyle küle dönerek kullanılamaz hale geldi. Mucize eseri olarak kurtulan 2’si küçük çocuk olmak üzere 4 kişilik aile kış ortasında ortada kaldı. Kaya ailesi bu mağduriyeti yaşarken, iddiaya göre ev sahibi evin onarım ve bakımının da aile tarafından yapılmasını istedi. Kalıcı geliri olmayan aile geçici olarak Birtane Kaya’nın babasının evine yerleşti.

Çaresiz oldukları bu dönemde ailenin yardımına Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu koştu.

“YALNIZ DEĞİLSİNİZ” DİYEREK İHTİYAÇLARINI KARŞILADI

Göreve geldiği tarihten bu yana ilçede binlerce mağdur ve ihtiyaç sahibi aileye destek sağlamasıyla dikkat çeken Beyoğlu, Ak Parti Bağlar İlçe Başkanı Ahmet Maruf Demir ve Ak Parti Bağlar İlçe Kadın Kolları Fatime Alakuş ile beraber aileyi ziyaret ederek önce geçmiş olsun dileğinde bulunup moral ve teselli verdi, ardında da ailenin ihtiyaçlarını karşılayarak yaralarını sardı.

“Size mazlumların sesi ve umudu Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdim. Yalnız ve sahipsiz değilsiniz” diyerek  aileye nakdi ve ayni destek sağlayan Beyoğlu, çocukların giyim ihtiyaçlarının da yine kendileri tarafından karşılanacağını bildirdi. Beyoğlu, aileye kalıcı gelir sağlanması için de diğer kurumlar aracılığıyla yardımcı olacağını dile getirdi.

“HIZIR GİBİ İMDADIMIZA YETİŞTİ”

Büyük bir mağduriyet yaşadıklarını belirten Birtane Kaya, “Evimizde hiçbir şey kalmadı. Bunlar yetmezmiş gibi ev sahibimiz evi bizim onarmamızı istiyor. Biz nasıl yapalım?. Eşim bir hafta sonra askere gidecek, hiçbir gelirimiz yok. Böyle bir ortamda hızır gibi imdadımıza yetişen Bağlar Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Beyoğlu’na ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah kendisinden razı olsun. Bizi çok mutlu etti. ” diyerek duygu dolu anlar yaşadı.

Başkan Beyoğlu’nun sağladığı destekler ve aileyi ziyaret ederek ortaya koyduğu insani ve vicdani yaklaşım mahalledeki diğer vatandaşlar tarafından da takdirle karşılandı. Vatandaşların yoğun ilgisi ve sevgi gösterileriyle karşılaşan Başkan Beyoğlu, kendisini bekleyen çocuklarla resim çekerek mahalleden ayrıldı.

Bu haber 292 kez okundu.
Bağlar - 10:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.