29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Beyoğlu, Rektör Karakoç’u kabul etti

Bağlar - 2 Aralık 2020 13:06 A A

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, göreve başlaması dolayısıyla geçtiğimiz günlerde kendisine “hayırlı olsun” ziyaretinde bulunan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na iade ziyareti gerçekleştirdi.

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Başkan Beyoğlu tarafından yakın ilgi ile karşılanan Rektör Karakoç’un ziyaretine Dicle Üniversitesi Genel Sekreteri Ali Karakaş da eşlik etti.

Sıcak bir ortamda geçen ziyarette Beyoğlu ve Karakoç, kentin gelişmesi ve başarısı için tüm alanlarda ortaya koyacakları işbirliği ve istişarenin önemine dikkat çekti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Beyoğlu, Prof. Dr. Karakoç’un çalışma azmi ve yüksek heyecanı ile Dicle Üniversitesi’ni bilimsel çalışmalar başta olmak üzere bir çok alanda Türkiye’de söz sahibi bir ilim ve irfan yuvası yapacağına olan inancını dile getirdi.

 Karakoç ise Başkan Beyoğlu’nun önemli hizmetlere imza attığına dikkat çekerek ilçede değişime yol açan çalışmalardan dolayı tebrik ederek başarıların devamını diledi.

GENÇ ENGELLİLER PLATFORMUNDAN BEYOĞLU’NA ZİYARET

Başkan Beyoğlu’nun bir diğer önemli konuğu ise görme engelli ilk Youtuber olma unvanını taşıyan Yunus Emre Polat oldu. Aynı zamanda Genç Engelliler Platformu Başkanı olan Polat, çalışmaları hakkında bilgi verdi. Beyoğlu ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde son 18 yılda AK Parti iktidarı tarafından engelli vatandaşlara cumhuriyet tarihindeki en büyük desteklerin verildiğine dikkat çekerek belediye olarak da son bir buçuk yılda başta istihdam olmak üzere maddi ve manevi olarak her konuda engelli vatandaşların yanında olduklarını dile getirdi. Beyoğlu, engellilere desteği bir sorumluluk olarak gördüklerini dile getirerek aynı anlayışla yola devam edeceklerini kaydetti.

Görme engelli olmasına rağmen birçok alanda yaptığı başarılı çalışmalarla dikkat çeken Yunus Emre Polat da engelli vatandaşlara olan desteği ve sosyal belediyecilik anlayışı nedeniyle Başkan Beyoğlu’na teşekkür etti.

Bu haber 478 kez okundu.
Bağlar - 13:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.