15° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Beyoğlu, yangının çıktığı depoyu inceledi

Bağlar - 4 Mart 2021 14:28 A A

Diyarbakır’da Bağlar ilçe sınırları içerisinde bulunan Gıda Toptancılar Çarşısı’nda bilinmeyen nedenlerle meydana gelen yangında gıda deposu büyük hasar görerek kullanılamaz hale geldi. Olayın hemen ardında bölgeye gelen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, incelemelerde bulunarak işyeri sahipleri ve çalışanları teselli etti. Beyoğlu, “Olayın sevindirici yanı hiçbir vatandaşımızın zarar görmemesidir. Yaraların sarılması için gerekli çalışmalar yapılıyor” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır’da gıda stoklarının ana merkezi olarak bilinen Gıda Toptancılar Çarşısı’nda çıkan yangın korku dolu anlar yaşattı. Bir gıda deposunda bilinmeyen nedenlerden dolayı meydana gelen yangının duyulmasından sonra olay yerine gelen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, itfaiye, belediye ve polis ekiplerinin çalışmalarını takip ederek incelemelerde bulundu. İşyeri sahipleri ve esnaflara “geçmiş olsun” dileğinde bulunan Başkan Beyoğlu, “cana geleceğine mala gelsin” şeklinde halk arasında sıklıkla kullanılan bir ifade olduğunu dile getirerek yaraların sarılması için gereken çabaların gösterileceğini kaydetti.

Olay nedeniyle gıda deposunda büyük hasar oluşarak ürünler küle dönerken, işyeri de kullanılamaz hale geldi.

“ÖNEMLİ OLAN CANA ZARAR GELMEMESİDİR”

Yangında can kaybı ve yaralanma olmamasının en büyük teselliyi oluşturduğunu belirten Beyoğlu, “Olaydan hemen sonra buraya geldik. Gerekli müdahale ve çalışmalar yapıldı. Maddi hasar da elbette önemlidir ancak telafi edilebilir. Ama can kaybının telafisi olmaz. Allah’a hamd olsun bu yönde olumsuz bir durum yok. Büyükşehir Belediyemize ait itfaiye ekiplerinin çalışmaları ve polisimizin gayretleriyle yangın söndürüldü. Esnaflarımıza geçmiş olsun. Rabbim beterinden korusun. “ ifadelerini kullandı.

Bu haber 377 kez okundu.
Bağlar - 14:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.