11° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Beyoğlu, ziyaret rekoruna doğru gidiyor

Bağlar - 26 Ağustos 2020 11:04 A A

Diyarbakır merkez Bağlar İlçesinin AK Partili Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, 16 Nisan 2019 tarihinde başladığı başkanlık görevinde ziyaret rekoruna doğru gidiyor. Beyoğlu’nun ziyaret ettiği esnaf ve vatandaş sayısı 200 bini aşarken,bu sayı pandemi  sürecinde ise bu oran 60 bine ulaştı.   Kaynartepe Mahallesi’nde 4 aileye misafir olan Beyoğlu,  mahalledeki vatandaşlar ve  esnaflarla da  bir araya geldi.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, mahalle ve vatandaş ziyaretlerinde önemli bir rekora doğru ilerliyor. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan mahalli idareler seçiminin ardında 16 Nisan 2019 tarihinde Yüksek Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alarak göreve başlayan Başkan Beyoğlu, ağırlık verdiği vatandaş ziyaretlerini 17 ayda  aksatmayarak dünyayı etkisi altına alan Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) sürecinde de sürdürdü. Maske, sosyal ve hijyen kuralına uyarak ziyaret turuna çıkan Beyoğlu, gün içinde mahallelere giderek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geliyor. Ziyaret edilerek temas kurulan kişi sayısı 200 bini geçerken, bu sayı pandemi sürecinde 5 ayda 60 bini buldu.

KAYNARTEPE’DE 4 AİLEYE MİSAFİR OLDU, YAŞLI VE HASTALARIN DUASINI ALDI

Bağlar’ın eski yerleşim yerlerinden olan Kaynartepe Mahallesi’ne gelen Başkan Beyoğlu, once esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti, ardında da İnci, Yılmaz,Bektaş ve Nergiz ailelerine misafir oldu. Aile fertlerinin yakın ilgisi ile karşılandığı evlerde yaşlı ve hasta vatandaşların duasını alan Beyoğlu’nun samimi ortamda geçen ziyaretlerine eşi Dürdane Beyoğlu ile Ak Parti Bağlar İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatime Alakuş da eşlik etti.

“VATANDAŞIMIZIN HER DERDİ BAŞIMIZIN GÖZÜMÜZÜN ÜSTÜNE YERİ VAR”

Vatandaş buluşmalarına özel önem verdiklerini belirten Başkan Beyoğlu, bu sayede milletin derdi ile dertlenme ve sorunlara pratik çözümler üretme imkanı bulduklarının altını çizdi. Beyoğlu,” Gitmediğin yer senin değildir anlayışı ile 17 aydır milletimizin derdi ile dertleniyoruz. Rabbim kısmet ederse nice gönüller kazanmaya ve dualar almaya devam edeceğiz. Milletimizin derdi bizim derdimizdir,onların talep ve eleştirilerini Diyarbakır’ımızın hoşgörüsünü yansıtan “başım gözüm üstüne” tabiriyle  karşılayarak sorunları çözmeye gayret ediyoruz.” diye konuştu.

REKTÖR KARAKOÇ’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Başkan Beyoğlu, göreve yeni başlayan Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Mehmet Karakoç’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Rektör Karakoç’un ziyaret nedeniyle teşekkür ettiği Başkan Beyoğlu, İlim ve bilim yuvası olan Dicle Üniversitesi’nin yürüteceği başarılı çalışmaların kente ve bölgeye sağlayacağı katkılara dikkat çekerek uyum içerisinde çalışarak hizmet etmek istediklerini ifade etti.

Beyoğlu, gün içerisinde Diyarbakır’da göreve başlayan bazı kurumların müdürlerini de ziyaret ederek hayırlı olsun temennilerini iletti.

Kaynak: Bağlar Belediyesi Basın Bürosu

Bu haber 528 kez okundu.
Bağlar - 11:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.