Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Beyoğlu’ndan engelliler gününde anlamlı ziyaretler

Bağlar - 3 Aralık 2020 13:25 A A

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde ilçede engelli bireylerin yaşadığı aileleri ziyaret ederek hem gönüllerini aldı, hem de çeşitli hediyeler takdim etti. Beyoğlu’nun davranışı karşısında duygu dolu anlar yaşayan aileler teşekkür etti. Beyoğlu ise, “Engelli kardeşlerimizi canımızdan can bilerek her konuda onların hizmetindeyiz” diye konuştu.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde dikkat çeken anlamlı davranış Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’ndan geldi. Başkan Beyoğlu, engelli bireyleri bulunan aileleri tek tek ziyaret ederek sohbet etti, gönüllerini aldı ve çeşitli hediyeler takdim ederek engelli çocukların yüzünü güldürdü.

Körhat Mahallesi’nde ikamet eden Güntür ailesiyle ziyaret turuna başlayan Beyoğlu,17 yaşındaki zihinsel engelli kız çocuğu ile yakından ilgilenerek sağlık durumu hakkında ailesinden bilgi aldı.

İkinci durak Alipınar Mahallesi’nde yaşayan Çelik ailesi oldu. 8 yaşında zihinsel engelli kız çocuğunun yaşadığı evde samimi bir ortamda geçen ziyarette duygu dolu anlar yaşandı. Sur olayları sırasında mağdur olarak Bağlar’a taşınan ailenin babası inşaat işçisi olarak yaşıyor. Aile, ilk kez bir yöneticinin kendilerini ziyaret ettiğini dile getirerek Başkan Beyoğlu’a teşekkür etti.

HER AİLENİN AYRI BİR HİKAYESİ VAR

Beyoğlu, son olarak Arslan ailesini ziyaret ederek babanın işitme engelli olduğu ailenin fertleriyle dertleşti. Anne ve babanın bina görevlisi olarak çalışıp ailenin geçimini sağlamaya çalıştığı Çelik ailesine destek sözü veren Başkan Beyoğlu, beraberinde getirdiği hediyeleri takdim ettikten sonra ayrıldı.

Engelli vatandaşların sahiplenilmesi ve yaşamın her alanına kazandırılması çalışmalarına tam destek vererek bunu uygulamalarıyla gösteren bir anlayışa sahip olduklarını belirten Beyoğlu, “Bunun gereğini yapmak hem yüce dinimiz İslam’ın hem de kültürümüzün gereğidir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm soru ve sıkıntılarını çözmede kardeşlerimizin yanında olacağız. Bundan kimsenin endişesi olmasın.” dedi.

Bu haber 469 kez okundu.
Bağlar - 13:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.