28° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Beyoglu’ndan, İbrahim Amcaya Destek

Bağlar - 31 Ocak 2021 17:09 A A

Geçimini Hevsel  Bahçeleri’nden topladığı dut ağaçlarının ince dallarından yaptığı kuş sepetlerini satarak sağlayan 66 yaşındaki İbrahim Kaya’nın yaşam hikayesi ve dramı yürek burkuyor. Kimsesi olmadığı için tek gözlü bakımsız evde tek başına hayata tutunmaya çalışan Kaya’yı ziyaret eden Ak Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun eşya tedariki ve temel ihtiyaçların karşılanması konusunda destek olacağını açıklaması kış ortasında yürekleri ısıttı.

Bağlar Fatih Mahallesi’nde kullanılamaz hale gelen tek gözlü ve harabe evde zor şartlarda yaşayan İbrahim Kaya’nın yaşam hikayesi görenleri gözyaşlarına boğuyor.

Eşini yıllar önce kaybeden ve kimsesi olmadığı için tek başına yaşamak zorunda kalan 66 yaşındaki Kaya’nın kalıcı bir geliri yok. Maddi imkanları yetersiz olduğu için evinde temel ihtiyaçlarını karşılamasına yetecek eşyaları olmayan Kaya’nın dramını öğrenen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, takdir toplayan bir davranışta bulundu. Başkan Beyoğlu,evinde ziyaret ettiği Kaya ile sohbet ederek yaşam hikayesini kendisinden dinledi.

Hevsel Bahçeleri’nde dut ağaçlarının dallarından kuş sepetleri yaparak geçimini sağlamaya çalışan Kaya, yaşadığı drama sessiz kalmayan Başkan Beyoğlu’na teşekkür etti.

“AZİZ VE NECİP MİLLETİMİZE KARŞI VİCDANİ SORUMLULUĞUMUZ VAR”

Duygu dolu anlar yaşayan Beyoğlu, belediye başkanlarının şehirlerin emini olduğunu ifade ederek ihtiyaç sahibi tüm vatandaşların dertleriyle dertlenmeyi sorumluluk olarak kabul ettiğini söyledi.

İbrahim Kaya’nın ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli talimatları vererek çalışma başlatan Beyoğlu,” “Kenar-ı  Dicle’de bir kurt aşırsa koyunu, gelir de adl-i ilahi sorar Ömer’den onu diyen bir medeniyetin temsilcileri olarak aziz ve necip milletimizin her ferdine karşı vicdani bir sorumluluğumuz var. Bugüne kadar binlerce kardeşimize destek olduğumuz gibi İbrahim amcamız için de üzerimize düşeni yerine getireceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.

Bu haber 400 kez okundu.
Bağlar - 17:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.