28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Beyoğlu’ndan koronavirüs denetimlerine katılan ekiplere moral ziyareti

Bağlar - 10 Eylül 2020 13:02 A A

AK Partili Diyarbakır merkez Bağlar İlçe Belediyesi, ilçede son zamanlarda artan vaka sayılarına karşı gerçekleştirdiği sıkı denetimlerle vatandaşları bilinçlendirmeye çalışıyor. Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, sabahın ilk ışıklarında zabıta ekiplerine moral ziyaretinde bulundu, ardından Bağlar Kaymakamı Yavuz Güner ile beraber denetim çalışmalarına katılarak vatandaşları tedbirlere uymaya davet etti.

Çok sayıda personelden oluşan ekiplerle her gün sokak ve caddelerde, yaşam alanlarında, toplu taşıma araçlarında, gıda tüketimi ve satışı yapılan iş yerlerinde denetimler gerçekleştirerek Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı etkin bir mücadele yürüten Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ruhsat Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri vaka sayılarının yüksek olduğu ilçede vatandaşları tedbirlere uymaya davet ediyor.

Sabah saatlerinde zabıta ekiplerini ziyaret eden Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, zabıta teşkilatının 194.yılını kutlayarak sahaya çıkmaya hazırlanan personelle bir süre sohbet etti ve vermiş oldukları başarılı mücadeleden dolayı teşekkür etti. Beyoğlu, “Kimi zaman halkın sağlığını korumak üzere kendi sağlığınızı da riske atarak görev yapıyorsunuz. Sizlerle gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

“TEDBİRSİZ DOLAŞMAK, HERKESİ HASTALIĞIN PENÇESİNE ATMAK ANLAMINA GELİR”

Başkan Beyoğlu, ziyaretin ardında Bağlar Kaymakamı Yavuz Güner ile beraber Göçmenler Caddesi’ne çıkarma yaparak sosyal mesafe, temizlik ve maske konularında vatandaşlara uyarılarda bulundu. Tedbirsiz dolaşmanın sadece o kişiyi değil, tüm toplumu hastalığın pençesine atmak  anlamına geldiğini belirten Beyoğlu, son günlerde sıkı hale gelen denetimlerin olumlu sonuçlar vermeye başladığını ifade etti. Beyoğlu,” Tedbirlerin işe yaradığını sahada net olarak gözlemliyoruz. Maske kullanmak, sosyal mesafeye uyarak teması kesmek ve temizliğe dikkat etmek aslında çok basit uygulanabilecek kurallar. İnsanlarımız maalesef bazen aşırı rahatlık havasına girebiliyor. Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını, yeni kuralları olan bir hayatı benimsememiz gerektiğini idrak edersek sorun kalmaz. Denetimlerimiz düzenli olarak devam edecek” dedi.

Bu haber 412 kez okundu.
Bağlar - 13:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.