15° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Beyoğlu’nun Koronavirüs Denetimleri Vatandaş Buluşmasına dönüştü

Bağlar - 1 Ekim 2020 15:49 A A

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle yurt genelinde gerçekleşen koronavirüs denetimleri için Bağlar sokaklarına çıkan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun ziyaretlerinde renkli görüntüler yaşandı. Yeşil alanlarda dinlenen vatandaşların yanına giden Beyoğlu, kadın ve yaşlı vatandaşlarla sohbet ederek sorun ve talepleri olup olmadığını söyledi. Beyoğlu’nun tavrı vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yurt genelinde uygulanan koronavirüs denetimleri 81 ilin yanı sıra Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde de ilçe yöneticileri, zabıta, tarım ve orman müdürlüğü ve filyason ekiplerinin katılımı ile gerçekleşti.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun katıldığı denetimler renkli görüntülerin yaşandığı vatandaş buluşmalarına dönüştü. Dinlenmek için yeşil alanlara akın eden vatandaşları fark eden Başkan Beyoğlu, kadın ve yaşlı vatandaşların yanına giderek bir süre sohbet etti. Sorun ve taleplerini dinleyen Beyoğlu, “Bizim görevimiz sizlere hizmet etmektir. Her zaman emrinizdeyiz. Kendimizi başkan olarak değil, sizlerin hizmetkârı olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Bağlar Kaymakamı Yavuz Güner ile birlikte Aydın Arslan Bulvarı’nda vatandaş ve esnafları koronavirüs tedbirlerine uymaları konusunda denetleyen Başkan Beyoğlu, maske, sosyal mesafe ve temizlik gibi hassas konularda uyarılarda bulundu.

“HERKES KENDİ TEDBİRİNİ ALIRSA BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELİRİZ”

 Vatandaşların maske kullanımına dikkat ettiği gözlenirken, esnafların taleplerini de not alan Beyoğlu belediye ekiplerine sorunların çözümü için talimatlar verdi.

Dünyayı saran koronavirüse karşı topyekûn bir mücadele verildiğini belirten Beyoğlu, “Ülkemiz Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde tüm kurumları ve imkanlarıyla bu alanda bir savaş veriyor. Vatandaş olarak tedbirlere uyarsak göreceksiniz ki kısa zamanda bunun üstesinden geleceğiz. Herkesin kendi tedbirlerini alması işi kolaylaştıracaktır” dedi.

Bu haber 557 kez okundu.
Bağlar - 15:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.