Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Çetinkaya’dan 15 Temmuz mesajı

Bağlar - 15 Temmuz 2021 13:34 A A

Diyarbakır’da bulunan Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Abdullah Çetinkaya, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Milli iradenin şanlı direnişi ile bertaraf edilen 15 Temmuz 2016 yılındaki hain darbe teşebbüsünün 5. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Başkan Çetinkaya, “Ülkemizin birlik, beraberlik ve bağımsızlığını ortadan kaldırma hedefiyle gerçekleştirilmek istenen 15 Temmuz darbe girişimin 5. yıldönümünde bir kez daha darbe zihniyetini telin ediyoruz. Halkımızın destansı direnişi ile bertaraf edilen darbe teşebbüsü sırasında şehit olan vatandaşlarımızı rahmetle, gazilerimizi şükran ve minnetle yad ediyorum” dedi.

Milletçe büyük ve tehlikeli bir tehdidin üstesinden geldiklerini kaydeden Başkan Çetinkaya, “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içine sızmış asker kılıklı bir grup hain tarafından ülkemizde gerçekleştirilmek istenen darbe teşebbüsü, aydınlık bir gelecek idealinden taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran aziz milletimizin kahramanlık destanı ile hüsrana uğratılmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla, dünyada eşine rastlanılmayacak bir cesaretle meydanlara sel olup akan milyonlarca isimsiz kahraman, bu en uzun gecenin sabahında asırlar sonra bile unutulmayacak yeni bir kurtuluş destanı yazmıştır. Bu destan nesilden nesile aktarılarak milletimizin hafızasında unutulmadan kalacaktır. Demokrasi ve milli irade uğrunda canından vazgeçerek en şerefli makama ulaşmış olan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz milletimizin yüreğinde daima yaşayacaktır. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle, o karanlık geceyi kahramanlıkları ile aydınlatan şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Gazilerimize sıhhat ve afiyet diliyorum. Rabbim milletimizi ve ülkemizi her türlü kötülüklerden muhafaza eylesin” ifadelerini kullandı.

Bu haber 810 kez okundu.
Bağlar - 13:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.