28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Çetinkaya’dan Miraç Kandili mesajı

Bağlar - 10 Mart 2021 12:44 A A

Diyarbakır İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Derneği Başkanı Abdullah Çetinkaya, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, “Diyarbakır’ımızın, yetiştiricilerimizin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlığa sevgi, kardeşlik ve barış getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Diyarbakır İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Derneği Başkanı Abdullah Çetinkaya, rahmet, bereket ve mağfiret iklimine girdiğimiz 3 ayların insanların iç dünyalarında huzur ve kurtuluşu müjdelediğini söyledi. Miraç Kandili gibi ulvi gecelerin rahmet ve berekete vesile olduğunu dile getiren Çetinkaya, “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) miraca yükselerek Rabbimize vasıl olması gibi, bizlerin de gönül miracımız ile bağışlanmaya vasıl olmayı yüce Mevlam nasip etsin. Rabbim bizleri böyle gecelerin kıymetini bilenlerden eylesin” ifadelerini kullandı.

“DUA EDELİM”

Miraç Kandili’nin tüm insanlık için hayırlı gelişmelere vesile olmasını dileyen Başkan Çetinkaya, şunları kaydetti: “Mübarek üç ayları yaşadığımız şu özel günlerde maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gece vesilesiyle kızgınlıklarımızı, kırgınlıklarımızı bir kenara bırakalım. Tüm insanlığı tehdit eden terör, şiddet ve savaşın yerini barış ve huzura bırakması için dua edelim”

Feyiz ve bereketin arttığı mübarek gecelerden biri olan Miraç Kandili’nin tüm insanlığa sevgi, kardeşlik, mutluluk ve barış getirmesini dileyen Çetinkaya, “Bu kutlu gecenin, Diyarbakır’ımız, ülkemiz, milletimiz ve tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Diyarbakırlı yetiştiricilerimiz ve hemşehrilerim başta olmak üzere bütün İslâm âleminin Miraç kandilini tebrik ediyorum” temennisinde bulundu.

Bu haber 403 kez okundu.
Bağlar - 12:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.