Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Ebedinoğlu, kadın esnafların gününü kutladı

Bağlar - 9 Mart 2021 09:15 A A

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu,  8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın esnafları ve kadın çalışanları ziyaret ederek, günlerini kutladı. Başkan Ebedinoğlu, “Esnaf teşkilatı olarak her zaman kadına şiddete hayır diyoruz” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği kadınları unutmadı. Birlik Başkanı Alican Ebedinoğlu, oda başkanlarıyla birlikte Diyarbakır’daki kadın esnaflara ve esnafa ait işyerlerinde çalışan kadın personel ile DESOB’ta çalışan personellerin ve Oda Genel Sekreterlere karanfil vererek, günlerini kutladı.

Başkan Ebedinoğlu, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü olması dolayısıyla Birliğimiz tarafından kadınlarımıza karanfil takdim ederek günlerini kutluyoruz. Esnaf teşkilatı olarak her zaman kadına şiddete hayır diyoruz. Bugün de gür bir sesle kadına şiddete bir kez daha hayır diyoruz” dedi.

Ahiliğin kadın kollarını oluşturarak tarihte kurulan ilk kadın teşkilatı olduğunu kaydeden Başkan Ebedinoğlu, “Bu geleneğin içinden gelen esnaf ve sanatkarlar camiası olarak başımızın tacı olan kadınlarımızın toplumsal ve ticari hayatın her alanında aktif olarak var olabilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kadınlarımızın ticari hayatta var olmaları hem kendi ayakları üzerinde durmalarında hem de çağdaş, demokratik, gelişmiş bir toplum için ülkemizin kalkınmasında kilit rol üstleniyor. Bu vesileyle hayatımızın her anında bize destek olan, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakâr kadınlarımızın, şehit ve gazilerimizin eş ve annelerinin ve esnaf kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

Aleyna Nur BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 389 kez okundu.
Bağlar - 09:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.