29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Karamehmetoğlu, Covid-19 aşısı çağrısında bulundu

Çermik - 28 Temmuz 2021 14:54 A A

Sağlık Bakanlığı tarafından Kovid-19 salgınına karşı aşılama çalışmalarına hız kazandırılırken, Aşılama oranının nüfusuna göre yüzde 44,22 olduğu Çermik’te, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, aşı çağrısında bulundu.

İlçeye bağlı mahalle ve köyleri gezerek, vatandaşlara yönelik aşı çağrısında bulunan Başkan Karamehmetoğlu, toplum bağışıklığının kazanılması adına aşı olmanın önemli bir sorumluluk olduğunu dile getirdi.

“HERKES İÇİN ZORLU BİR DÖNEMDİ”

Başkan Karamehmetoğlu, salgının tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ağır hasarlara yol açtığını kaydederek, “Uzunca bir süredir zorlu bir süreçten geçiyoruz. Salgının yol açtığı hastalıklardan kaynaklı bir çok insanımızı kaybettik. Yoğun bakım ünitelerinin önünde yakınlarımızdan güzel haberler almayı bekledik. Bunun yanı sıra psikolojik ve ekonomik anlamda herkes için zorlu bir dönemdi. Salgın riskini en aza indirmek üzere hayata geçirilen kısıtlamalar herkesin hayatını olumsuz etkiledi. Çok şükür Sağlık Bakanlığımızın aşılama kampanyaları ile birlikte yeni bir döneme geçildi” dedi.

“HERKESİN ÜZERİNE DÜŞEN ÖNEMLİ BİR SORUMLULUK”

Koronavirüs riskinin küresel bir boyutta olduğunu ve herkesin kendi adına üzerine düşen görevlerin bulunduğunu kaydeden Başkan Karamahmetoğlu, “Aşı uygulamaları ile birlikte salgının seyrinde de gözle görülür bir düşüş yaşanıyor. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığımızın aşı çağrısına hep beraber karşılık vermemiz gerekiyor. Sadece kendimiz için değil başka insanların da sağlığına zarar gelmemesi adına aşı olmak üzerimize düşen önemli bir sorumluluk. Oluşacak toplum bağışıklığı ile birlikte güzel günlere ulaşacağımızı ümit ediyorum” şeklinde konuştu.

Foto: ARŞİV

Bu haber 510 kez okundu.
Çermik - 14:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.