31° Az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Karamehmetoğlu: ‘Panik yok, tedbir var’

Çermik - 10 Nisan 2020 21:42 A A

Çermik Belediyesi, Koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Belediye ekipleri, dezenfekte su ile yol ve kaldırımları yıkadı, ilçeye giriş yapan araçların dezenfektesi yapıldı. Çalışmaları yerinde inceleyen Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, vatandaşa evde kalmaları yönünde çağrıda bulunarak, “Panik yok, tedbir var” dedi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının Türkiye’de görülmesiyle birlikte dezenfekte çalışmalarına başlayan ilk ilçelerden biri olan Çermik Belediyesi, dezenfekte ve vatandaşı uyarıcı çalışmalarını sürdürüyor.

KALDIRIMLAR VE CADDELER DEZENFEKTELİ SU İLE YIKANIYOR

Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’nun talimatı ile özel kurulan koronavirüs ilaçlama ekibi, çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Belediye personelleri, koronavirüs tedbirler kapsamında bugün dezenfekteli su ile yol ve kaldırım yıkama çalışması yaptı. Başkan Karamehmetoğlu’nun da yerinde incelediği çalışmalar, tüm ilçedeki kaldırım ve caddeleri kapsayacak.

ARAÇLAR DA DEZENFEKTE EDİLDİ

Yine Belediye ekiplerince, İlçenin girişindeki uygulama noktasında ilçeye giriş yapan araçlarında dezenfektesi yapılarak geçişleri sağlanıyor.

BAŞKAN KARAMEHMETOĞLU’NDAN VATANDAŞLARA UYARI

Çalışmaları yerinde inceleyen Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, vatandaşa evde kalmaları yönünde çağrıda bulunarak, “Panik yok, tedbir var. COvid-19 ile mücadelemiz devam ediyor. Vatandaşlarımızdan bu virüs geçene kadar evlerinde kalmalarını rica ediyorum” dedi.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 548 kez okundu.
Çermik - 21:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.