34° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Karamehmetoğlu: ‘Tedbiri elden bırakmayalım’

Çermik - 5 Mart 2021 09:02 A A

Sağlık Bakanlığının yayınladığı Türkiye’nin yeni tip korona virüs haritasında düşük riskli yerler arasında mavi kategoride yer alan Diyarbakır’da Çermik Belediyesi vatandaşlardan maske, mesafe ve temizlik kuralarına uymalarını isteyerek “Rehavete kapılmayalım” uyarısında bulundu.

Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında her alanda çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren Çermik Belediyesi, kontrollü normalleşme süreciyle restoran, kafeterya, pastane, kıraathane ve çay bahçesi gibi işletmelerde denetimler başlattı.

Sabahın erken saatlerinde öğrencilerle sohbet eden Başkan Karamehmetoğlu virüse karşı korunmak için nasihatlerde bulundu. Sürecin hala riskli bir süreç olduğunu ve kurallara azami derece uyulması gerektiği belirten başkan Karamehmetoğlu “tedbiri elden bırakmamak gerekir” dedi.

Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçede vatandaşların sağlığını ön planda tutmak amacıyla denetimlerin rutin olarak aralıksız bir şekilde yapılacağını belirterek, pandemi süresince denetimlerini aralıksız bir şekilde sürdüren ekiplerin yeni kontrollü normalleşme sürecinde de bu denetimlere devam edeceğini söyledi.

“REHAVET VE GEVŞEME OLMASIN”

Başkan Karamehmetoğlu, “İlçedeki bütün iş yerleri haftada en az bir kez olmak üzere denetlenecek, kuralları ihlal eden kişi ve işletmelere cezai işlem uygulanacaktır. Korona virüsle mücadelede Türkiye Cumhuriyeti olarak dünyadaki en başarılı ülkelerden bir tanesi olduk. Bu başarıda hükumetimizin almış olduğu kararlar, sağlık teşkilatımızın sağlık çalışanlarımızın, valimizin, Pandemi Kurulumuzun çok önemli emeği ve katkısı var. Bu büyük başarıyı hep birlikte sürdürmemiz gerekmektedir. Rehavet ve gevşeme olmamalıdır” dedi.

Bu haber 387 kez okundu.
Çermik - 09:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.