28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Karamehmetoğlu’ndan 19 Mayıs ve Kadir Gecesi mesajı

Çermik - 18 Mayıs 2020 20:12 A A

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, “Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlere güvenimiz tamdır.” ifadelerini kullandı.

Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, mesajında, “İnşallah 19 Mayıs Salı gününü Çarşamba gününe bağlayan gece, Kadir Gecesi’ni idrak edeceğiz. İslam’da Mübarek Günler ve Geceler vardır. Bu Mübarek Gecelerin en önemlisi, Kadir Gecesi’dir. Çünkü Kuranı Kerim bu gecede inmeye başlamıştır. Mübarek Ramazan Ayının sonuna yaklaştığımız şu günlerde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini idrak etmenin coşku ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Maddi ve manevi pek çok hikmet ve rahmeti, bereket ve mağfireti bünyesinde barındıran Ramazan Ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Bu mübarek gecenin, bu güzel Vatanda birlikte yaşadığımız bütün kardeşlerimizin yeni tip Kovid19 koronavirüs salgını tehdidiyle yaşam mücadelesi veren başta Türkiye, tüm Türk dünyası ve yakın ve uzak çevremizdeki ülkelerde yaşayan tüm Müslümanlar ve tüm insanlar için sağlığının son bulması ve sevgiyi, barışı ve huzuru getirmesi en büyük dileğimdir. Bu duygu ve düşüncelerimle, başta Çermikli hemşerilerim olmak üzere, Aziz Milletimizin ve tüm İslam aleminin Mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyor, bu Gecenin Ülkemize, tüm İslam alemine ve bütün insanlığa sağlık, huzur ve mutluluklar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, bu yıl aynı tarihe denk gelen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Karamehmetoğlu mesajında, “Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 19 Mayıs 1919 tarihinde bağımsızlık meşalesinin yakılışının 101. yılını kutlamanın gururu ve heyecanı içerisindeyiz. 19 Mayıs 1919 tarihi, bütün orduları dağıtılmış ve memleketinin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olsa dahi esareti kabul etmeyen, hürriyetinden asla vazgeçmeyen büyük Türk milletinin yedi düvele karşı verdiği bağımsızlık mücadelesinin ilk adımıdır. Büyük Atatürk tarafından 19 Mayıs 1919’da Samsun’da tutuşturulan istiklal meşalesi Amasya, Sivas ve Erzurum’dan geçerek vatan aşkıyla atan kalpleri, bağımsızlık duygusuyla çarpan yürekleri tutuşturarak tüm vatan sathına yayılmıştır” ifadelerini kullandı.

“HAZİNEMİZSİNİZ”

Gençlere verilen önemi vurgulayarak yine gençlere seslenen Başkan Karamehmetoğlu, “Tarihten silinmek istenen bir milletin özgürlüğünü kazanmak için mücadeleye başladığı bir günü “gençlik bayramı” olarak kabul etmesi ve ayrıca Ulu Önderimiz Atatürk tarafından “benim doğum günüm 19 Mayıs’tır” diye ilan edilmesi gençlerimize verilen önemin ve duyulan güvenin en büyük göstergesidir. Sevgili Gençler; vatanını kendi canından aziz bilen atalarımızın verdiği destansı mücadeleler ve büyük fedakarlıklar sonucu kurulan Cumhuriyetimiz, Büyük Atatürk’ün ilke ve devrimleri sizlere emanettir. Hiç kuşku yok ki sizler, yüreklerinizdeki vatan sevgisi ve tükenmek bilmeyen enerjiniz ile ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak en önemli hazinelerimizsiniz. Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz siz gençlere güvenimiz tamdır” dedi.

İKİ DEĞERLİ GÜN AYNI TARİHTE BULUŞTU

Vatandaşların hem 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını hem de Kadir Gecelerini kutlayan Başkan Karamehmetoğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu yıl hem milli hem de manevi iki çok güzel ve anlamlı günümüz 19 Mayıs tarihinde buluştu. Korona virüs salgını nedeniyle milli bayramlarımızı ve kandillerimizi hep birlikte kutlayamasak da yüce Allah’ın ve vatanımızın sevgisi ile dolu olan gönüllerimiz bir ve beraberdir. Yürekten inanıyorum ki önümüzdeki yıl bu anlamlı günleri sağlıkla, hep birlikte kutlayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Milli Mücadelemizin başladığı gün olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı ve bin aydan hayırlı olan mübarek Kadir Gecenizi kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, kutsal vatanımızın huzur ve güvenliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi, saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu, Kadir Gecemiz mübarek olsun” diye konuştu.

Bu haber 556 kez okundu.
Çermik - 20:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.