15° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Karamehmetoğlu’ndan Berat Kandili mesajı

Çermik - 26 Mart 2021 16:28 A A

Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, ‘On Bir Ayın Sultanı Ramazan’ ayının müjdecisi Berat kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Berat Kandili’nin Allah’a sığınarak günahlardan arınıldığı, ilahi lütuf ve bereketlere erişilen müstesna zaman dilimlerinden birisi olduğunu belirten Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Peygamber efendimizin; ‘Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve ‘Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim! Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim! Yok, mu şifa isteyen, şifa vereyim! Yok, mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim’ diye buyurmuştur. Bu dönemde toplum olarak daha çok yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olmamıza birlik ve kardeşliğe ihtiyacımız var. Berat Kandili, borçtan kurtulma, temize çıkıp aklanma, ceza veya sorumluluktan kurtulma anlamına gelen, Allah’ın kullarının tövbelerini kabul ettiği önemli bir gecedir. Müslümanlar olarak böylesine önemli bir günün feyz ve bereketinden istifade etmeliyiz. Kandil vesilesi ile aramızdaki gönül bağlarının, birlik ve beraberliğimizin daha da güçlenmesi bizi bu sınavdan başarı ile çıkaracak en önemli güçlerden biri olacaktır. Bu mübarek kandil gecesi vesilesiyle ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüs salgınının yurdumuzda ve dünyada insanlığa daha fazla zarar vermemesini temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Çermikli hemşehrilerim başta olmak üzere tüm İslam aleminin Berat Kandilini kutlar, ülkemizde barış, huzur ve kardeşliğin daim olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

Bu haber 326 kez okundu.
Çermik - 16:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.