13° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.62
  • DOLAR 6.09

Başkan Lale, husumetli aileleri barıştırdı

Diyarbakır - 28 Temmuz 2019 19:10 A A

Bugüne kadar birçok husumetli ve kan davalı aileleri barıştırmada etkin rol oynayan Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale, yaklaşık 1 hafta önce aralarında husumet başlayan Enç ve Anar ailelerini barışma yemeğinde bir araya getirdi. İki ailenin 1 hafta içinde barışa ve huzura adım atması birçok kan davalı ve husumetli ailelere örnek bir davranış olarak yorumlandı. Hani Belediye Başkanı Lale, yaşamı boyunca kardeşlik, aile, barış ve huzur üzerine çaba sarf ettiğini belirterek, ‘’Devletimiz ve bölgemiz insanlarının barış ve huzur içerisinde yaşamaları en büyük arzumuzdur’’ dedi.

Diyarbakır’da Enç ve Anar aileleri arasında 1 hafta önce başlayan husumet Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale, işadamı Mücahit Can, Hüseyin Bektaş, Aziz Doğan’ın girişimleri sonucu barış yemeğiyle sona erdirildi.

Barış yemeğine Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale, Bağlar Kaymakamı, Bağlar İlçe Emniyet Müdürü, Ulucami imamı Sait Yaz, Diyarbakır’ın ileri gelen aileleri, işadamları, Enç ve Anar Aileleri fertleri katıldı.

‘’YAŞAMIM BOYUNCA KARDEŞLİK, BARIŞ VE HUZUR İÇİN ÇABALADIM’’

Bugüne kadar yüzlerce kan davası ve husumetli aileleri barıştırmakla adından söz ettiren Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale, barış yemeğinde yaptığı konuşmada, yaşamı boyunca kardeşlik, aile, barış ve huzur üzerine çaba sarf ettiğini ifade ederek, ‘’İnşallah yaşamımın geri kalanı da böyle devam edecektir. Bugüne kadar gerek Diyarbakır’ımız da ve gerekse Güneydoğumuzda yaşanan ve istenmeyen husumetlerin sona ermesi için elimizden geleni yaptık ve yapacağız.

Diyarbakır ve bölgede şunu tespit ettim; bizim şuan en büyük ihtiyacımız huzur, barış ve kardeşliktir. Huzura ve barışa çok büyük ihtiyacımız var. Gerçekten huzur için, kardeşlik için elimizden ne geliyorsa sarf etmeliyiz. Yaşam her zaman kıymetlidir’’ dedi.

Enç ve Anar Ailelerinin ileri gelenleri ise, barışmalarına vesile olan başta Hani Belediye Başkanı Lale, işadamı Mücahit Can, Aziz Doğan ve diğer girişimcilere teşekkür etti.

Bu haber 2110 kez okundu.
Diyarbakır - 19:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.