36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan V. Beşikci, koronavirüs salgınına rağmen ziyaretlerini sürdürüyor

Diyarbakır - 13 Haziran 2020 14:47 A A

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikçi, Koronavirüs vakalarına rağmen esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Maske ve sosyal mesafeyi koruyarak ziyaretlerini gerçekleştiren Başkan V. Beşikci’nin ziyaretleri sırasında ilgi çekici diyaloglar yaşandı. Bir esnaf ilk kez bir Kaymakam ve Belediye başkan Vekilinin kendilerini bu kadar fazla ziyaret ettiğine dikkat çekerek, Bu durumun kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Başkan V. Beşikci de, normalleşme sürecinde rehavete kapılmadan, tedbiri elden bırakmayarak sosyal mesafeyi korumalarını ve maske kullanımına özen göstermelerini istedi.

Göreve atandığı ilk günden itibaren sürekli halkın içinde yer almaya büyük önem ve özen gösteren, ziyaret ettiği ev ve esnafların sorunlarına çözüm bulan Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili, hafta sonu olması ve koronavirüs salgınına rağmen ziyaretlerini sürdürdü.

Başkan Vekili Murat Beşikçi, bugün Yenişehir İlçesinin en kalabalık caddelerinden biri olan Ekinciler caddesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Başkan Vekili Beşikci, Ekinciler Caddesi’nde görüştüğü esnaflarla sıcak diyaloglar yaşadı. İş yerlerini tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet eden ve sorunlarını dinleyen Beşikci’ye, esnaflar ilgi gösterdi. Bir esnaf, 45 yıldan bu yana caddede esnaflık yaptığını ifade ederek, “İlk kez bir Kaymakam ve Belediye başkanı bizi bu kadar fazla ziyaret ediyor. Sizi burada dördüncü kez görüyorum. ” ifadelerini kullandı.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Murat Beşikci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ”gönül seferberliği başlatıyoruz” sözlerini talimat olarak kabul ettiklerini belirterek, bugüne kadar iç içe oldukları vatandaşlarla bundan sonra daha fazla bir araya gelmeyi amaçladıklarını söyledi. Beşikci, ”Sayın cumhurbaşkanımız gönül seferberliği başlattı. Bu hepimiz için talimat ve mesajdır. Bugüne kadar zaten milletimizle içi içe olduk, dertleriyle dertlendik. Bundan sonra daha fazla vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz” dedi.

Başkan V. Beşikci ayrıca, normalleşme sürecinde rehavete kapılmadan, tedbiri elden bırakmayarak sosyal mesafeyi korumalarını ve maske kullanımına özen göstermelerini istedi.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 729 kez okundu.
Diyarbakır - 14:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.