23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan V. Koç: ‘Çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlıyoruz’

Diyarbakır - 13 Temmuz 2020 12:38 A A

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç, Kayapınar Yıldızını Arıyor’ etkinliğine katılarak, Belediye tarafından hazırlanan Çocuk Atölyesi dergisi ve boya kalemi dağıttı. Geleceğimiz olan çocukları geleceğe en iyi şekilde hazırladıklarını ifade ederek, “Belediye Çocuklar en iyi şekilde eğitim alarak, bu ülkenin en iyi bireyleri olarak yetişecekler ve bu ülkeyi onlar yönetecek biz bu ülkeyi onlara emanet edeceğiz” dedi.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç, pandemi sürecinde hazırladıkları ‘Kayapınar Yıldızlarını Arıyor’ etkinliğine katılarak, çocukların yeteneklerini izledi.

Etkinliğe katılan miniklere Belediye tarafından hazırlanan Çocuk Atölyesi Dergisi ve boya kalemleri dağıtan Kaymakam ve Belediye Başkan V. Ünal Koç, Kayapınar Belediyesi olarak pandemi sürecinde yaşlı vatandaşlara ve çocuklara yönelik programlar yaptıklarını belirterek, “Kayapınar Yıldızlarını arıyor programımızda çocuklar için bir düzenlediğimiz bir etkinlik. Biliyorsunuz ki çocuklarımız tek başına dışarıya çıkamıyorlar. Ve en çok da kurallara uyanlar onlar oldu. Evde kaldılar, maskelerini taktılar. Sokağa çıktıklarında hijyen kurallarına çok uydular. Ve evde canları çok sıkıldı.

“ÇOCUKLARIMIZIN KALİTELİ VE NİTELİKLİ ZAMAN GEÇİRMELERİNİ İSTEDİK”

Biz onların kaliteli ve nitelikli bir zaman geçirmelerini istedik. Bu anlamda bu programı başlattık. Şuan da 5.’sini düzenliyoruz. 12 noktada bunu gerçekleştireceğiz. Toplamda 3 bin çocuğumuza ulaşacağız. Bir taraftan onları eğlendiriyoruz, bir taraftan da onların yeteneklerini sergilemelerine fırsat veriyoruz. Çocuklarımızın hepsi yetenekli. Güzel yetenekler çıkıyor. Aileleri ile birlikte zaman geçirmiş oluyorlar. Hem bu pandemi sürecinde bu hastalık psikolojisinden kurtulmuş oluyorlar. Hep birlikte güzel zaman geçirmiş oluyoruz” diye konuştu.

“ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ”

Kayapınar belediyesi olarak rutin görevlerinin arasında temizlik, park ve bahçeler ile asfalt olduğunu ifade eden Başkan V. Koç, şöyle dedi: “Bu hizmetleri zaten yapıyoruz. Bunların yanında çocuklarımıza, yaşlılarımıza ve engellilerimize yönelik programlarımız var. Biz özellikle çocuklara büyük önem veriyoruz. Zira onlar bizim geleceğimiz, biz onları nasıl yetiştirirsek, o şekilde yönetileceğiz. Bu ülkenin geleceği onlara ait. O bakımdan bu tür programlarımız geçmişte de olduğu gibi mesela Kayapınar evde okuyor programımız da ağırlıklı olarak çocuklarımıza yönelikti ve ciddi bir katılım vardı. Kayapınar Yıldızlarını arıyor programımız da çocuklara yönelik programlarından biri ve bu programlarımız artarak devam edecektir.

“ÇOCUKLARIMIZI EN İYİ ŞEKİLDE YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz. Eğitim kalitesini artırmaya çalışıyoruz. Bizden önceki yönetimler örgütün insan kaynakları olarak görüyorlardı. Onlara bu niteliklerde eğitim verip, milletin çoluğunu çocuğunu alıp dağlara gönderiyorlardı veya onları hendeklerini altına gönderiyorlardı. Oysaki bizim dönemimizde bunlar artık geride kalmış ve çocuklar en iyi şekilde eğitim alarak, bu ülkenin en iyi bireyleri olarak yetişecekler ve bu ülkeyi onlar yönetecek biz bu ülkeyi onlara emanet edeceğiz’’ dedi.

Bu haber 904 kez okundu.
Diyarbakır - 12:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.