11° Parçalı bulutlu
  • EURO 7.30
  • DOLAR 6.74

Başkan Vekili Beşikci, minik öğrencilerle sinema izledi

Diyarbakır - 12 Mart 2020 10:32 A A

Yenişehir Belediyesi’nce, bir süre önce başlatılan “10000 öğrenci Sinemaya, 10000 öğrenci Tiyatroya Projesi’ sürüyor. Proje kapsamında, Belediyenin tahsis ettiği araçlarla Rabia-Tül Adeviyye Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’ne getirilen Tanışık Köyü öğrencileri, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci tarafından karşılandı. Öğrencilerle birlikte film izleyen Beşikci, Yenişehir ilçesinin kırsal kesimlerde oturan ve hiç tiyatro ile sinemaya gitmeyen öğrencileri sosyalleştirmek adına böylesi bir etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Yenişehir Belediyesi tarafından, bir süre önce başlatılan “10000 öğrenci Sinemaya, 10000 Tiyatroya” Projesi sürüyor. Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’nin talimatı ile Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü’nce başlatılan “10000 öğrenci Sinemaya, 10000 Tiyatroya” projesi kapsamında, ilçeye bağlı Tanışık Köyü’ndeki ilkokulunda öğrenim gören öğrenciler, Belediyenin araçlarıyla Rabia-Tül Adeviyye Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki Cep sinemasına getirildi.

BAŞKAN VEKİLİ BEŞİKCİ, ÖĞRENCİLERE PATLAMIŞ MISIR VE MEYVE SUYU İKRAM ETTİ

Öğrencilerle merkezde bir araya gelen Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, önce kısa bir sohbet etti, ardından kendi elleriyle patlamış mısır ve meyve suyu ikram etti.  Minik öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan Vekili Beşikci, öğrencilerle birlikte Buz Devri adlı animasyon filmini izledi. Daha sonra öğrencilerle toplu resim çektiren Beşikci, merkezden ayrıldı.

“EN BÜYÜK HAYALİMİZ DEVLETİMİZİN KAYNAKLARINI VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNE SUNMAKTIR”

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Vekili Murat Beşikci, Yenişehir ilçesinin kırsal kesimlerde oturan ve hiç tiyatro ile sinemaya gitmeyen öğrencileri sosyalleştirmek adına böylesi bir etkinliği düzenlediklerini ifade ederek, “En büyük hayalimiz en büyük hedefimiz devletimizin kaynaklarını vatandaşlarımızın hizmetine sunmaktır” dedi.

Proje çerçevesinde, kırsal kesimden günde 56, haftada 250, ayda bin öğrenci sinema, haftada bin 480, ayda 5 bin 920 öğrenciyi ise tiyatro ile buluşturuluyor.

Bu haber 519 kez okundu.
Diyarbakır - 10:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.