31° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bayan kick boksçumuz Avrupa ikincisi oldu

Dünya - 17 Kasım 2016 00:37 A A

Diyarbakırlı kick bokscumuz Mukadder Batır Slovenya’da Avrupa ikincisi oldu…

Slovenya’da düzenlenen Avrupa Büyükler Kick Boks Şampiyonası’nda, Diyarbakırlı sporcu Mukkader Batır, ikinci oldu.
70 kilo Low Kick branşında ringe çıkan Diyarbakırlı Mukkader Batır, büyük çekişmeye sahne olan müsabakaların ardından Avrupa ikinciliği madalyasının sahibi oldu. Mukkader Batır, kısıtlı imkanlara rağmen çok iyi hazırlanarak Slovenya’daki Avrupa Şampiyonasına katıldığını söyledi. Batır, “Oldukça çekişmeli geçen müsabakanın ardından finalle yükseldim. Final maçında istediğimi yapamadığım için ikinci oldum. Ama alınan başarı çok önemlidir. Çünkü dünyanın birçok ülkesinden katılımcının yer aldığı müsabakalarda ikinci olmak büyük bir başarıdır” dedi.
“Yaptıklarımız ortada”
Kick boks milli takım antrenörü Ufuk Ertaş da yetiştirdiği sporcularının aldığı başarıların çoğu Avrupa düzeyinde olduğunu kaydetti. Sporcularının en düzeydeki müsabakalara katılarak önemli dereceler elde ettiğini işaret eden Ertaş, konuşmasını şöyle dedi:
“Yani mahalli, il veya bölge müsabakalarına katılarak derece elde etmiyorlar, uluslararası müsabakalarda bu derecelere imza atıyorlar. Slovenya’daki müsabakaya da dünyanın birçok ülkesinin sporcusu yer aldı. Mukkader Batır’ın bu nedenle elde ettiği başarıyı çok değerli buluyor ve tebrik ediyorum.”
Ertaş, kendilerine destek veren ve her zaman yanlarında olan Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir başta olmak üzere tüm şube müdürleri ve çalışanlara teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

İHA

Bu haber 16807 kez okundu.
Dünya - 00:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.