11° Kapalı
  • EURO 6.79
  • DOLAR 6.18

Bayramda tatlı yiyemeyeceğiz!

Diyarbakır - 7 Ağustos 2019 17:04 A A

Yaklaşan Kurban Bayramına rağmen tatlıcı esnafı sinek avlıyor. Diyarbakırlı tatlıcılar iş yapamamaktan dert yanıyor.

Kurban bayramına sayılı günler kalmasına rağmen tatlıcılar iş yapamıyor. Her geçen gün satışlarının düşmesinden yakınan tatlıcı esnafını Kurban bayramı dahi sevindiremedi. Geçen bayrama oranla satışlarda ciddi bir düşüş yaşandığını dile getiren Mehmet Zerek, “Geçen bayrama oranla satışlarımızda büyük bir düşüş var. İstediğimiz satışı elde edemiyoruz. Biran önce satışlarımızın düzelmesini diliyoruz” dedi.

FİYAT UYGUN SATIŞ YOK!

Bayram öncesi tatlıya olan ilginin azlığından yakınan Zerek, sitemini şu sözlerle dile getirdi: “Kilosu 45 ve 55 lira arasında değişmesine rağmen tatlıya ilgi yok. Tatlı alan vatandaşlarla eskisi gibi tepsi ile almıyor. Kilo işi satış yapmamıza rağmen satışlarımız günü kurtarmıyor. Diyarbakır’ın yöresel lezzetlerinden olan fıstıklı burma kadayıf bile eskisi kadar rağbet görmüyor. Ekonomik olarak hem biz hemde vatandaşlar zor günler geçiriyor. Yaşanan sıkıntıların etkisi tüm esnafı olduğu gibi bizi de etkiliyor. Bu konuda yetkili kişilerin sorunlarımıza yönelik çalışmalar yapmasını bekliyoruz.”

MEHMET USTADAN TATLI TÜYOSU

Yaşanan sıkıntılar dışında yaklaşan bayramda tatlı alacak vatandaşlara tüyo veren Zerek,“Gerçek tatlı boğazı yakmaz. Boğazı yaktığı taktirde içerisinde glikoz barındırdığını anlamalılar. Tatlıyı ısırdıkları zaman çıtır çıtır olmasına dikkat etmeliler. Aynı zamanda içindeki fındık fıstığın tadını almalılar. Bu süreçte sahte ve sağlıksız tatlılar raflara çıkıyor. Vatandaşların tatlı alırken güvenilir ve bilindik yerlerden almalarını öneriyorum.”diye konuştu.

Yağmur ENSARİ-Öykü Sena GÜLEN’in haberi

Bu haber 495 kez okundu.
Diyarbakır - 17:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.