40° Açık
  • EURO 6.38
  • DOLAR 5.66

Belediye Başkan adayları, mevcut İlçe Başkanları olsun!

Bağlar - 14 Eylül 2018 21:23 A A

2019 Mart ayında yapılacak Yerel Seçimler öncesi Diyarbakır’da AK Parti’nin 4 Merkez ilçe başkanının Belediye Başkan adayı gösterilmesi yönünde partililerden yoğun talep olduğu öğrenildi. İlçe Başkanlarının aday gösterilmesi durumunda yüzde 10-15 oranında oylarda artışın sağlanacağına inandıklarını ifade eden partililer, Genel Merkeze bu talebi iletildiğini belirttiler. 

30 Mart 2019 yılında yapılması planlanan Yerel Seçimler nedeniyle partilerde ciddi anlamda henüz bir hareketlilik yaşanmazken, belediye başkan aday adayları da şimdiden kulislere başladı.

Özellikle 24 Haziran seçimlerinde partilerce yapılan ortaklıkların, 2019 Mart ayında yapılacak Yerel Seçimlere de yansıması beklenirken, Diyarbakır’da AK Parti ve HDP’de sessizlik sürüyor.

AK PARTİLİLERDEN ÖNERİ

Ak Parti’nin Diyarbakır tabanı, yapılacak seçim öncesi ilginç bir öneride bulunduğu öğrenildi. Taban, Merkez Sur, Kayapınar, Yenişehir ve Bağlar Belediye Başkan adaylıklarına, mevcut İlçe Başkanlarının gösterilmesini önerdi. Son günlerde özellikle partinin İlçe teşkilatlarında sık sık dillendirilen önerinin Partinin oylarını büyük ölçüde etkileyeceği konuşuluyor. İlçe Başkanlarının aday gösterilmesi durumunda mevcut oylara en az yüzde 10-15’lık bir artışın görülebileceği belirtiliyor. Başkan adayı ilçe Başkanlarının Meclis üye adaylarından en 2’sini göstermeleri ile bu oy oranın da ciddi anlamda bir artışın sağlanacağı öğrenildi.

AK Parti Kayapınar İlçe Başkanı Servet Can, Yenişehir İlçe Başkanı Mürsel Kikizade, Sur İlçe  Başkanı Şafak Yontürk ve Bağlar İlçe Başkanı Erkan Gezer’in, ilçe belediye başkan adayı gösterilmelerine yönelik AK Parti Genel Merkezine iletildiği öğrenildi.

(Sait BAYRAM’ın Özel Haberi-diyarbakirgazete.com)

Bu haber 2002 kez okundu.
Bağlar - 21:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.