Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Belediye Meclis üyesi aday adaylığına rekor başvuru!

Bağlar - 11 Aralık 2018 11:44 A A

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Yerel Seçimler için AK Parti Diyarbakır’da İlçe Belediye Başkan adaylarını 14-20 Aralık tarihleri arasında açıklanması beklenirken, AK Parti Belediye Meclis üyesi aday adaylığı için bugün itibariyle 373 kişinin başvurduğu öğrenildi. Meclis üyesi aday adaylık başvuruları devam ediyor. Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan aday adaylığı için 129 kişi başvurmuştu.

31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler seçimleri nedeniyle Siyasi partilerde oluşan aday belirleme hareketliliği tüm hızıyla sürürken, AK Parti Diyarbakır’da İlçe belediye başkan adaylarını belirlemek için itinalı bir çalışma yürütüyor. 5-16 Kasım tarihleri arasında Başta Büyükşehir olmak üzere 17 İlçe Belediye Başkan aday adaylığı için 129 kişinin başvurduğu Diyarbakır’da, aday adayı sayısının 2’ye düştüğü öğrenilirken, resmi olmamasına rağmen tek aday adayın olduğu Lice, iki aday adayının olduğu Kulp, aday adayın olmadığı Kocaköy ile Eğil’de belediye başkan adayının belirlendiği ileri sürüldü.

VEKİLLER VE ATİLLA ADAYLARI BELİRLEMEYE BAŞLADI

17 İlçe belediye başkan adayının belirlenmesi için AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal ve Oya Eronat, İl Başkanı Serdar Budak ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili ve Başkan adayı Cumali Atilla’nın yoğun bir çalışma trafiğine girdiği öğrenildi. Adayların resmi olarak 14-20 Aralık tarihleri arasında açıklanması beklenirken, 127 aday adayı büyük bir heyecan içerisinde sonuçları bekliyor. Sonuçları büyük bir merakla bekleyen aday adayları ziyaretlerini ve kulis çalışmalarını da yürütürken, yaklaşık 1 hafta önce başlayan Belediye Meclis üyesi aday adaylık başvuruları da sürüyor.

373 MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI

Alınan bilgiye göre, 17 İlçe Belediye Meclis üyesi aday adaylığı için İlçe başkanlıklarına şimdiye kadar 373 kişinin başvurduğu öğrenildi. Yapılan başvurulara göre, en çok aday adayının başvurduğu yer 75 aday adaylığı ile Kayapınar oldu. En az başvuru ise 1 aday adayı ile Kocaköy İlçesi oldu.

İŞTE BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLARININ TAM SAYISI

Bağlar: 30

Bismil: 7

Çermik: 16

Çınar: 24

Çüngüş: 13

Dicle: 7

Eğil: 6

Ergani: 40

Hani: 10

Hazro: 5

Kayapınar: 75

Kocaköy: 1

Kulp: 11

Lice: 3

Silvan: 15

Sur: 60

Yenişehir: 50

(Sait BAYRAM’ı Özel Haberi)

Bu haber 3013 kez okundu.
Bağlar - 11:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.