31° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

BEMBİR-SEN Diyarbakır’dan Azerbaycan’a destek

Diyarbakır - 12 Ekim 2020 11:32 A A

Azerbaycan’a destek mesajı yayımlayan BEM-BİR-SEN Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Zeki Yağmur, Ermenistan’ın bu hukuksuz ve ahlaksızca saldırılarını şiddetle kınayarak, “Dualarımız kardeş Azerbaycan içindir. Rabbimiz kardeş Azerbaycan’ın yar ve yardımcısı olsun” dedi.

Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik başlattığı saldırılar sonucunda meşru müdafaa hakkını kullanan Azerbaycan’a destek mesajları devam ediyor.  BEM-BİR-SEN Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Zeki Yağmur, Azerbaycan’ın Ermeni işgali altındaki toprağı Dağlık Karabağ’a yönelik gerçekleştirdiği operasyona destek verdi.

Yağmur, yaptığı yazılı açıklamada, Dağlık Karabağ’ı yıllardır işgal eden Ermenistan’ın haddini aşarak, Uluslararası hukuku çiğneyerek sivil yerleşim yerlerine balistik füzelerle saldırıya başladığını hatırlatarak, “Ermenistan’ın bu hukuksuz ve ahlaksızca davranışını şiddetle kınıyoruz.  Yüce Allah’ın Laneti Ermenistan’ın ve bütün kafirlerin üzerine olsun. Ermenistan yıllar önce Karabağ’ı işgal etmesiyle Dünya devletlerinden ses çıkmamıştı. O gün yalnız Türkiye, Azerbaycan’a karşı yine kardeş elini, dost elini uzatmış ve yalnız bırakmamıştır. Bu gün yeniden Azerbaycan’ın bir parçası ve Ermenistan’ın işgalinde olan Dağlık Karabağ saldırmakla kalmayıp, diğer illere kuduz köpekler gibi, sivil halka saldırmaya başlamıştır. Onlarca yıldır ermeni işgalinde olan Dağlık Karabağ, Rabbimize hamd olsun kardeş Azerbaycan kendi öz topraklarını geri alacaktır. Dualarımız kardeş Azerbaycan’adır. Rabbim Kardeş Azerbaycan’ın yar ve yardımcısı olsun. İki Devlet tek Millet olan Türkiye Azerbaycan ebed/Müddet kardeşliği devan olacak ve kardeşliği Baki kalacaktır” dedi.

Bu haber 565 kez okundu.
Diyarbakır - 11:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.