Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

BEMBİRSEN, Büyükşehir Belediyesi’ndeki ‘Yemek’ sorununu çözdü!

Diyarbakır - 21 Nisan 2021 18:37 A A

Büyükşehir Belediyesi’nde Memurların yemeklerinin kesilmesiyle ilgili açıklama yapan BEMBİRSEN Diyarbakır İl Başkanı Zeki Yağmur, Memurlara bir müddet verilmemesinin Sayıştay Müfettişlerinin yaptığı teftiş neticesinde yaşanan bazı olumsuzluklar neticesinde aksamalar meydana geldiğini ifade ederek, bu sorunun bugün itibariyle giderildiğini söyledi.

BEMBİRSEN Diyarbakır İl Başkanı Zeki Yağmur, Tüm-Bel-Sen Diyarbakır Şubesi’nin, Büyükşehir Belediyesi’ndeki bazı çalışanlara mobbing uygulandığını, memurlardan ise yemek kesintisi yapıldığına yönelik iddiaları yanıtladı.

Yetkiyi aldıktan sonra Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Münir Karaloğlu ile görüştüklerini ifade eden Yağmur, Vali Karaloğlu’nun Büyükşehir Belediyesi’nde görevli memurların yemeğiyle ilgili sorunların giderilmesi için amacıyla talimat verdiğini söyledi.

Yağmur, BEMBİRSEN İl Başkanlığı olarak her zaman emekçinin hakkını aradığını belirterek, Yapılan haberler ve iddialar art niyetlidir. BEM BİR SEN İl Başkanlığı olarak, Büyükşehir Belediyesinde üye çoğunluğu sağladıktan sonra Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Münir Karaloğlu ile görüştük. Görüşme sonrası Sayın Vali Karaloğlu, Memurların yemekle ilgili sıkıntıların giderilmesi ve sorunun çözülmesi için çalışmaların başlatılması talimatı vermiştir. Bilindiği üzere Belediyeler merkezi hükümete karşı sorumludurlar. Bu sorumluluk neticesinde hukuki olarak merkezi bütçeye tabi olan kurumlar teftiş tabi oldukları gibi Belediyelerde teftişe tabidirler. Bu itibarla Büyükşehir Belediyesi’nde Memurların yemekleri bir müddet verilmemesi Sayıştay Müfettişlerinin yaptığı teftiş neticesinde bazı olumsuzluklar neticesinde aksamalar meydana gelmiştir. Bu gün itibari Sayın Valimizin vermiş olduğu talimatla Memurların yemek problemi çözülmüştür. Diyarbakır BEM BİR SEN olarak başta Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye başkanımız Münir Karaloğlu’na ve emeği geçen herkese ayrı ayrı şükranlarımı arz ediyoruz” diye konuştu.

Bu haber 934 kez okundu.
Diyarbakır - 18:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.