32° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Beşikci: “Fahiş fiyat artışlarının takipçisiyiz”

Diyarbakır - 12 Mart 2020 10:26 A A

Türkiye’de önceki gün itibariyle bir kişiye Koronavirüs tanısı konulmasıyla birlikte başta Diyarbakır genelindeki bazı marketlerde fahiş fiyatta temizlik, gıda ürünlerinin yanı sıra eldiven ve maske satıldığı iddiaları başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere merkez ilçe Belediyelerini harekete geçirdi.

Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de, önceki gün fahiş fiyatta ürün satıldığı ileri sürülen marketlerde incelemelerde bulundu. Yenişehirli vatandaşlara çağrıda bulunan Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, değerinin çok üzerinde aldıkları ürünleri faturaları ile birlikte Zabıta Müdürlüğüne başvurmalarını istedi. Beşikci, vatandaşlara fahiş fiyatta ürün satan işyerlerinin takipçisi olacaklarını söyledi.

“ESNAFLARIMIZI DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUZ”

Ülkemizde önceki gün itibariyle bir vatandaşa Koronavirüs tanısı konulmasıyla birlikte Yenişehir ilçesindeki bazı marketlerde fahiş fiyatta temizlik, gıda ürünlerinin yanı sıra eldiven ve maske satıldığı yönünde vatandaşlardan gelen talepler üzerine denetimleri sıklaştırdıklarının altını çizen Beşikci, “Bu konuda tüm esnaflarımızı duyarlı olmaya davet ediyoruz, aksi halde en ağır yaptırımlarının uygulanacağının bilinmesini isteriz. Vatandaşlarımızdan da değerinin çok üzerinde aldıkları ürünleri faturaları ile birlikte Belediyemizin Zabıta Müdürlüğüne başvurmalarını önemle rica ediyoruz” diye konuştu.

Bu haber 570 kez okundu.
Diyarbakır - 10:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.