27° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Beyoğlu: “6.5 ayda her kesime dokunmaya çalıştık”

Bağlar - 17 Ekim 2019 19:38 A A

Bağlar’a yapılacak hizmetlerle ilgili Ankara’da gerçekleştirdikleri görüşmeleri değerlendiren Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, kentsel dönüşüm ve millet bahçesi projelerini eski Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker’in önderliğinde gerçekleştireceklerini söyledi

Bağlar’a yapılacak hizmetlerle ilgili Ankara’da bakanlar ve kurumlarla görüşmeler gerçekleştiren Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, belediye imkanlarıyla büyük çaplı projeleri hayata geçirmelerinin mümkün olmadığına dikkat çekerek bunun için bakanlıkların ve kurumların desteğinin şart olduğunu söyledi. Beyoğlu, göreve geldikleri ilk günden bu zamana kadar bakanlıklar, kurumlar ve bürokrasi ile koordineli çalışmaya özen gösterdiklerini dile getirerek kentsel dönüşüm ve millet bahçesi gibi projeleri   eski Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker’in önderliğinde gerçekleştireceklerini kaydetti.

“6.5 AYDA HER KESİME DOKUNMAYA ÇALIŞTIK”

Geride kalan 6.5 ayı değerlendiren Beyoğlu, “Görev süremizde 6.5 ayı geride bıraktık. Bu süre zarfında canla başla,gece gündüz demeden yoğun mesai harcayarak Bağlarımıza  hizmet etmeye çalıştık.Her kesime dokunmaya çalıştık. Bağlarımızın çok ciddi sorunları var. Bir yandan bunlara kısa vadeli çözümler üretmeye çalışırken, diğer yandan kronik hale gelen sorunların çözümü  için projeler üretiyoruz. Bu sorunları  belediye olarak tek başımıza çözmemiz mümkün değil. Bu yüzden devletimizin ilgili kurumları ve birimleriyle her zaman iletişim halindeyiz. İlgili kurumlarla koordineli  olarak ve uyum içerisinde çalışmaya özen gösteriyoruz” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN DEDİĞİ GİBİ BELEDİYELER HİZMET YERİDİR”

“Kendisi de belediye başkanlığından gelen ve bu konuda en somut en önemli referansımız olan  cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel yönetimlerle ilgili uyarı ve söylemlerini, talimatlarını esas alarak halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz” diyerek sözlerine devam eden Beyoğlu, hizmet yaparken hiçbir siyasi ayrım gözetmediklerini dile getirdi. Beyoğlu, şöyle devam etti ;”Cumhurbaşkanımızın her defasında vurguladığı üzere belediyeler siyaset yeri değil, hizmet üretilmesi gereken yerlerdir. Halkımıza hizmet ederken hiçbir siyasi ayrım yapmıyoruz. En ucra noktadaki kırsal bölgeden şehir merkezinin her noktasına kadar tüm halkımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Kentimizin hak ettiği hizmetleri alması noktasında her türlü girişimde bulunuyoruz. Göreve geldiğimizden beri yanımızda olan,her türlü desteği sağlayan Diyarbakır Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Hasan Basri Güzeloğlu’nun  öncülüğünde hizmet üretmeye  gayret ediyoruz.”

“HÜKÜMETİN DESTEĞİ OLMADAN BAŞARI SAĞLANAMAZ”

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Mehdi Eker’in öncülüğünde Ankara’da bakanlarla görüşmeler gerçekleştirdiklerini anlatan Beyoğlu, “Hükümetin ve bürokrasinin desteği olmadan başarı sağlamak, Bağlar’ın yıllardır çözüm bekleyen kronik sorunlarına çözüm üretmek imkansız olur. Kentsel dönüşümden diğer büyük çaplı projelere kadar. Bunları ancak hükümetin desteği ve kurumların tam koordinasyonu ile hayata geçirebiliriz. Göreve geldiğimiz günden bugüne gerek bakanlıklarımız gerekse kurumlarımız nezdinde girişimlerde bulunuyoruz. Çevre Ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu başta olmak üzere bakanlarımız gerekli kolaylığı ve desteği sağlıyor. Tek başımıza bu iletişimi kurmamız ve geliştirmemiz mümkün değil. Diyarbakır’a değerli hizmetlerde bulunmuş olan, kentimiz için önemli bir değer olarak gördüğümüz önceki dönem bakanımız ve milletvekilimiz sayın Mehmet Mehdi Eker, bakanlıklarımız ve kurumlarımız bazında yaptığımız girişimlerde,görüşmelerde önderlik ediyor. Kendisinin önderliğinde, kendisiyle birlikte görüşmelerde bulunuyoruz. Ankara’da çok faydalı ve kentimiz için müjde niteliğinde görüşmeler gerçekleştirdik. Sonuç alıcı gelişmeler yaşandı. Kısa zamanda bunların sonuçlarını görmeye başlayacağız inşallah” şeklinde konuştu.

“DİYARBAKIR’IN KAYBEDECEK ZAMANI YOK”

Diyarbakır’ın zaman kaybetmeye değil, hizmet almaya hakkı olduğunun altını çizen Beyoğlu, Bağlar’ı model kent haline getirmek istediklerini vurguladı. Beyoğlu, “Bağlar’ı model kent haline getirmek istiyoruz.  İstenilirse hizmetin yapılabileceğini, geri bırakılmış ve hizmetten yoksun bırakılmış kentin kaderinin değişebileceğini Bağlar’da göstermek istiyoruz. Bunu hep birlikte başaracağız. Sayın bakanımız Mehmet Mehdi Eker’in önderliğinde tüm kurumların ve halkımızın desteğiyle başaracağız. Biz hizmet etmek istiyoruz, söylemlerimizi icraata dökmek istiyoruz. Bizim için ve kentimiz için değerli olan zamanı bunun dışındaki polemiklerle boşa harcamak istemiyoruz. Bu yüzden Diyarbakır için Bağlar için hizmet zamanıdır dedik ve demeye devam edeceğiz. Bir yandan gönül belediyeciliği diğer yandan hizmet belediyeciliği yapacağız. Halkımız hizmetlerimizi görerek, yaşayarak hissedecek. Bunu yaparken siyasi kaygılarımızı öne çıkarmayacağız. Halkımızın dualarında yer almaya, gönüllerinde yer almaya talibiz. Bizim için en büyük ödül bu olur.” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Bu haber 766 kez okundu.
Bağlar - 19:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.