29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Beyoğlu: ‘’Avrupadan yükselen saldırılar bizi daha çok kenetlendirmeli”

Bağlar - 28 Ekim 2020 16:35 A A

Ak Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,Avrupa’da son dönemlerde yükselen saldırıların rastlantı olmadığını dile getirerek 100 yıl önce Türk milleti üzerinde oynanan oyunun yeni bir versiyonla sahnelendiğini söyledi. Beyoğlu,”O zaman Abdülhamid Han ve Osmanlı devleti hedefteydi.Şimdi Türkiye cumhuriyeti ve sayın cumhurbaşkanımıza hayasızca saldırıyorlar.Bu emperyalist tezgaha karşı daha çok kenetlenmeliyiz ” dedi.

Avrupa’da son dönemlerde artan islam ve Türkiye karşıtı saldırılara bir tepki de Diyarbakır’dan Ak Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’ndan geldi.

İslam dünyasının hamisi olan Türkiye’nin ve onun liderinin hedef seçilmesinin manidar olduğunu belirten Beyoğlu,”Yüce dinimize,âlemlere rahmet olarak gönderilen peygamber efendimize,ülkemize ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kişilik hakları hedef alınarak yapılan alçak yayın ve söylemleri lanetliyorum.Bu tablo batı medeniyetinin çirkin yüzünü göstermektedir.Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi edep,haya ve ahlaki değerlerden kopmuş tek dişi kalmış canavar.

Ne zihniyeti kokuşmuş olan Macron ne de onların paçavrası yayın organları sevgi ve merhamet dini islama ,onun merhamet abidesi peygamberine ve islam dünyasının umudu liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a leke süremez.O leke onların alnında utanç vesikası olarak kalacaktır. Bir asır önce cihan devleti Osmanlı ve bunlara karşı direnen Sultan Abdülhamid Han,bugün ise Türkiye cumhuriyeti ve lideri Erdoğan hedef.Oyun ve senaristler hep aynı.Bu sinsi kafa yapısı hiç değişmiyor ” dedi.

“MİLLET OLARAK KENETLENMELİYİZ “

Avrupa’dan yükselen saldırıların uyuyan devi uyandırmasına vesile olmasını beklediklerini anlatan Beyoğlu,millet olarak daha çok kenetlenmeleri gerektiğini vurguladı.

Beyoğlu,”Halkımız “her şerde hayır vardır ” sözünü çok sever.Bu hayasızca saldırıları bir fırsat bilip oynanan oyunu görmeli ve daha çok kenetlenmeliyiz.Bu asil ve necip millet bir asır önce kendisini yok etmek isteyen emperyalizme unutamayacağı bir tokat indirdi.Bunun acısıyla saldırıyorlar.Bugün bölgesinde ve dünyada söz sahibi olan bir Türkiye ve lideri var.Bu yüzden bizi teslim almak istiyorlar.Dini değerlerden ekonomiye kadar her yerden zarar vermeye çalışıyorlar.Cumhuriyetimizin 100.yılına giderken daha çok çalışıp ülkemizi muassır medeniyetler seviyesine çıkararak ve ülkemizin etrafında kenetlenerek en güzel cevabı vermeliyiz. Bu vesile ile halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını tebrik eder ,cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk,silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum ” diye konuştu.

Bu haber 401 kez okundu.
Bağlar - 16:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.