29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Beyoğlu: “Bağlarımız EKAY projesiyle çöp yığını ve utançtan kurtuldu”

Bağlar - 5 Haziran 2021 16:25 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Entegre Katı Atık Yönetimi (EKAY) projesinin açılışına katılan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Bağlar sınırları içerisinde bulunan Karacadağ bölgesinde hayata geçirilen proje ile hem Diyarbakır’ın hem Bağlar’ın uzun yılların çevre sorunundan kurtulacağını söyledi.

Vali Münir Karaloğlu’na teşekkür eden Beyoğlu, “İki yıl önce biz burada göreve başlarken burası çöp yığını idi. Güzel Karacadağımıza yakışmayan, bizi rahatsız eden bir görüntü vardı. Muhtarlarımız ve halkımız çok şikayetçiydi. Buradan hastalıklar yayılıyordu. Sağ olsun Valimiz göreve geldiğinde ilk yaptığı şey çöp dağı meselesi oldu. Kısa sürede çöp sorununu çözdü.  Sayın valimize teşekkür ediyorum. Diyarbakır halkı hizmetin en güzelini hak eden kadirşinas bir halktır. Ne kadar hizmet edersek azdır. Halkımız müsterih olsun, Diyarbakır’ımız Sayın valimizin liderliğinde emin ellerdedir” dedi.

BAKAN EKER HİZMETLER İÇİN TEBRİK ETTİ

Ak Parti Milletvekili Mehmet Mehdi Eker de, projenin açılışının 5 Haziran Dünya Çevre Gününe denk gelmesinin anlamlı olduğunu dile getirerek, Diyarbakır’ın bu dönemde hak ettiği belediyecilik hizmetleriyle tanıştığının altını çizdi. Ekay projesiyle hem bölge halkının hem çevrenin ve doğanın nefes alacağını anlatan Eker, yapılan hizmetlerden dolayı Vali Münir Karaloğlu ve Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nu tebrik etti.

Bu haber 296 kez okundu.
Bağlar - 16:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.