26° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Beyoğlu: ‘Çanakkale kardeşlik destanıdır’

Bağlar - 17 Mart 2020 14:03 A A

Çanakkale Zaferi’nin  yıl  dönümü nedeniyle mesaj yayınlayan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,105 yıl önce kazanılan zaferin özü ve mücadelesi itibarıyla dünyada eşi benzeri olmayan bir başarı destanı olduğunu söyledi.

Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi’nin AK Partili Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıl Dönümü dolayısıyla  mesaj yayınladı.

Vatanı parçalamak isteyen emperyalistlere karşı milletin  iman gücüyle büyük bir destan yazdığını belirten Beyoğlu, ”Çanakkale, emperyalizme meydan okuyan, karşısındaki  en modern orduları dize getiren, tarihin akışını değiştiren ecdadımızın kardeşlik ruhu ve bilinciyle yazdığı eşsiz bir destandır. Bu kutlu mücadele ve destan aynı zamanda  tarihin hiçbir döneminde esaret altında yaşamayı kabul etmeyen bir milletin evlatları  olarak vatanımıza, bağımsızlığımıza, bizi biz kılan mukaddes değerlere bağlılığımızın da göstergesidir.” dedi.

“BİZİ DİĞER MİLLETLERDEN FARKLI KILAN BU RUHTUR”

Vatanın bekası için gözlerini kırpmadan canlarını feda etmeyi göze alan  kahraman ecdadın, aziz mücadeleleriyle ‘Çanakkale Geçilmez’ sözünü tarihe unutulmayacak şekilde yazdırdığını anlatan Beyoğlu, ”Çanakkale şehitliğinde  Trabzon’dan Diyarbakır’a, Edirne’den Ardahan’a ve Halep’ten Yemen’e kadar milli ve manevi değerler uğruna seferber olmuş binlerce şehidimiz yan yana yatıyor.Kardeşliğin, dayanışmanın, muhabbetin, birliğin ve beraberliğin en çarpıcı örneklerinin yaşandığı savaş meydanında, imanımız, inancımız, fedakarlığımız ve bin yıllık medeniyet değerlerimiz milletimizi zafere taşımıştır. Bugün bizi ayakta tutan ve diğer milletlerden farklı kılan bu ruhtur.  Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimiz rahmetle, şükranla anıyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 396 kez okundu.
Bağlar - 14:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.