10° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Beyoğlu: ‘Çocuklarımızın yeri internet kafeler değil eğitim yuvalarıdır’

Bağlar - 8 Ekim 2019 17:57 A A

Diyarbakır Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ilçede internet kafelere yönelik yapılan denetimlere ilişkin olarak, “Çocuklarımızın yeri internet kafeler ve kıraathaneler değil, eğitim yuvaları ve kendi evleridir.” dedi.

Diyarbakır’da, Bağlar Belediyesi tarafından, yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrencilerin uğrak mekânlardan biri olan internet kafelere yönelik denetimler gerçekleştirdi.

Bağlar Belediyesi, kumar, yasa dışı bahis ile genel ahlakı bozmaya yönelik olumsuz içerikli yayınlarla gündeme gelerek vatandaşların şikâyetlerine konu olan internet kafeleri mercek altına alarak denetimleri sıklaştırdı.

Bağlar Belediyesi Ruhsat Ve Denetim Müdürlüğü ekipleri, yasalara ve kurallara uymadıkları tespit edilen işletmelere çeşitli oranlarda para cezaları kesti. Ruhsatı olmayan ve eksikleri tespit edilen işyerlerine ise belirlenen süre içerisinde belediyeye başvurup işlemleri tamamlamaları şartıyla uyarılarda bulundu. Yapılan denetimlerde, daha önceki uyarıları dikkate almayan bazı işyerleri ekipler tarafından mühürlendi.

KIRAATHANELERDE HİJYEN DENETİMİ

Belediye ekipleri, internet kafelerin yanı sıra ilçede bulunan kıraathanelerde de hijyen koşullarına uyup uymadıkları konusunda denetimler gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde bazı iş yerlerinin hijyen koşullarına uymadığı, bazılarının da ruhsatsız olarak faaliyet gösterdiği tespit edildi. Koşulları yerine getirmeyen kıraathanelere uyarılarda bulunan ekipler, bir sonraki adımda yasal işlem uygulanacağını dile getirerek çocukların bu ortamlarda yer almaması konusunda hassasiyet gösterilmesini istedi.

“ÇOCUKLARIN GELECEĞİNİN KARARTILMASINA İZİN VEREMEYİZ” Çocukların internet kafe ve kıraathane ortamlarından uzak tutulması konusunda oldukça hassas bir tutuma sahip olduklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Yarınlarımızın umudu olan çocuklarımızın yeri internet kafeler ve kıraathaneler değil, eğitim yuvaları ve kendi evleridir. Biz bu konuda çok hassas bir tutuma sahibiz. İşletme sahiplerinin bu konuda duyarlı olmasını bekliyoruz. Ekiplerimiz, vatandaşımızın huzuru, sağlığı ve güvenliği için çalışmalarını devam ettirecek. Herkes bu konuda sorumluluk duygusu ile hareket edip üzerine düşeni yerine getirirse toplumumuz ve çocuklarımız bu tehlikelerden bertaraf olmuş olur.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 463 kez okundu.
Bağlar - 17:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.