28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Beyoğlu: ‘Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Hizmetleri Hayata Geçirildi’

Diyarbakır - 24 Şubat 2021 22:31 A A

AK Parti Diyarbakır İl Kongresi’nde konuşan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bölgenin Ak Parti iktidarında cumhuriyet tarihinin en büyük kalkınma hamlesini yaşadığını söyledi.

Ak Parti Diyarbakır İl Kongresi, Genel Başkan Yardımcıları Ali İhsan Yavuz ve Leyla Şahin Usta ile Diyarbakır milletvekillerinin katılımı ile Seyrantepe  Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Avukat Muhammed Şerif Aydın yeni il başkanı olarak seçildi.

Kongrede konuşma yapan Bağlar Belediye Başkanı  Hüseyin Beyoğlu, gönül ve dava partisi olan Ak Parti’nin 19 yıllık iktidarında bölgede cumhuriyet tarihinin en büyük hizmetlerinin hayata geçirildiğini söyledi.

Konuşmasına görevleri başında Irak’ın Gara bölgesinde şehit edilen 13 vatandaşı anarak başlayan Beyoğlu, Ak Parti’li yöneticilerin de bu dava uğruna bedeller ödediğini kaydetti.

“DAVA ARKADAŞLARIMIZ TERÖRÜN HEDEFİ OLDU”

Beyoğlu, “Yakın zamanda terör örgütü PKK tarafından Irak’ın gara bölgesinde alçakça katledilen 13 şehidimizi rahmetle yad ediyorum. Partimiz, 19 yıllık iktidarı döneminde bölgemizde cumhuriyet tarihinde görülmemiş kalkınma hamleleri gerçekleştirirken davamız uğruna PKK  bölücü terör örgütünün hedefi olarak bedeller ödeyip şehitler  vermiştir. Dicle ilçe başkanımız Deryan Aktert ve Lice ilçe başkan yardımcımız Orhan Mercan bu kutlu görevi icra ederken karanlık zihniyetler tarafından haince şehit edilmişlerdir. Bu vesile ile davamız uğruna görevlerini ifa ederken şehit olmuş tüm dava arkadaşlarımıza da rabbimden rahmet, kederli ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Şehitlerimiz rahat uyusun davaları davamız yolları yolumuzdur.” ifadelerini kullandı.

“GÖREVLER GELİR GEÇER, ESAS OLAN DAVANIN KENDİSİDİR”

Partideki görev değişimlerini bayrak değişimi olarak değerlendiren Beyoğlu, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gönüllerin buluşması olan partimiz hem ülkemizde hem de bölgemizde aziz milletimizin makus talihini yenmesini sağlayan hizmetlere imza atmıştır.  Partimiz bir gönül ve dava hareketi olup dönem dönem bayrak değişimleri de yaşanmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadeleri ile esas olan davanın kendisidir.  Bizlere düşen 2023,2053 ve 2071 hedeflerine ulaşabilmek için sayın cumhurbaşkanımızın izinde, milletimizin emrinde davamıza hizmet etmeye devam etmektir. Bugün de burada sayı n  cumhurbaşkanımızın belirlemiş olduğu istikamet doğrultusunda kongremizi gerçekleştirerek bu hedefler doğrultusunda hedeflerimize güçlü bir şekilde koşmaya devam ediyoruz. Bu vesile ile bayrağı devr eden başkanımız sayın Süleyman Serdar Budak ve ekibine Diyarbakır’ımıza yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eder, bu ulvi görevi ve bayrağı devr alacak olan yeni il başkanımız sayın  Muhammed  Şerif Aydın kardeşimize ve ekibine muvaffakiyetler diliyorum. Liderimiz sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sıkça ifadeleriyle bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız , kardeş olacağız hep birlikte Türkiye olacağız. Durmak yok yola devam Diyarbakır” dedi.

Bu haber 523 kez okundu.
Diyarbakır - 22:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.