-3° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Beyoğlu, dışarı çıkamayan vatandaşları evlerinde ziyaret ediyor

Bağlar - 9 Temmuz 2020 14:05 A A

Göreve geldiği tarihten bu yana vatandaşlarla kurduğu sıcak ve samimi iletişimle dikkat çeken Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde sürdürdüğü vatandaş ziyaretlerinde ilgi çekici bir yöntem uyguluyor. Pandemi nedeniyle dışarı çıkamayan riskli gruptaki vatandaşlar Beyoğlu’nun özel cep telefonu hattından kendisine ulaşarak sorunlarını aktarıyor, Beyoğlu da vatandaşları evlerinde ziyaret ederek taleplerini dinleyip çözümler üretiyor.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,  Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle riskli grupta bulunan ve bu nedenle dışarı çıkamayan vatandaşların sorunlarını çözmek için farklı bir yöntem uyguluyor. Belediyeye gelemeyen vatandaşların ayağına hizmet götürülmesini sağlıyor. Muhtarlar, mahalle temsilcileri ve belediye bünyesinde kurduğu iletişim ekibinin aracılığıyla vatandaşların taleplerini alan Beyoğlu, ayrıca özel cep telefonu hattını da bu iş için vatandaşların hizmetine sundu. AK Parti Bağlar İlçe Başkanı Erkan Gezer ve Meclis üyeleriyle birlikte gelen talepler doğrultusunda vatandaşları evlerinde ziyaret eden Beyoğlu, sorun ve taleplerini yerinde dinleyerek imkânlar dâhilinde çözümler sunuyor.

EN ÇOK KADINLAR, YAŞLILAR VE ÇOCUKLAR MUTLU OLUYOR

Beyoğlu, halk arasında takdir toplayan bu yöntemle son olarak Muradiye Mahallesi’nde ev ziyaretlerinde bulunarak birçok aileye misafir oldu. Sosyal mesafe ve maske kuralından taviz vermeden buluşmalar gerçekleştiren Beyoğlu’nun vatandaşları önemseyen ve değer veren yöntemle ziyaretler gerçekleştirmesi en çok da kadınları, yaşlıları ve çocukları memnun ediyor.

Beyoğlu’nu karşılarında gören vatandaşlar, ”Salgın nedeniyle hepimiz zor dönemden geçiyoruz. Bizi evlerimizde ziyaret ederek sorunlarımızı dinleyen ve taleplerimize çözüm üretmeye çalışan başkanımızın tutumundan çok memnunuz” ifadelerini kullandılar.

Beyoğlu, kendisini evlerine davet eden vatandaşların yanı sıra gittiği mahallelerde çat-kapı misali diğer vatandaşlar ve esnaflarla da bir araya geliyor.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN YAPTIĞI ÇAĞRININ GEREĞİNİ YERİNE GETİRİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Gönül Seferberliği Başlatıyoruz” mesajını en iyi şekilde uygulamaya çalıştıklarının altını çizen Başkan Beyoğlu, salgın nedeniyle zor günler geçiren vatandaşları ziyaret ederek moral vermeye çalıştıklarını dile getirdi. Beyoğlu, ‘’Sayın cumhurbaşkanımızın çağrısından sonra salgın nedeniyle risk grubunda bulunan vatandaşlarımıza ulaşmak ve dertleriyle dertlenip çözümler üretmek amacıyla bu yöntemi uygun bulduk. Vatandaşlarımız çok memnun kalıyor, kendilerine değer verildiği için mutlu oluyorlar. Bizim hizmet anlayışımızda milleti kendi ayağımıza getirmek yok, tam aksine milletin ayağına gitmek vardır.” diye konuştu.

Bu haber 468 kez okundu.
Bağlar - 14:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.