Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Beyoğlu: ‘Geleceğin valileri ve doktorları sizler olacaksınız’

Bağlar - 5 Kasım 2020 13:07 A A

Bağlar Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi üniversiteye hazırlanan öğrenciler için pandemi koşullarına uygun olarak dizayn edilen eğitim merkezinde öğrenim gören 212 öğrenciye belediye imkanlarıyla ücretsiz eğitim seti dağıtıldı. Özel okulları aratmayan sınıfları ziyaret eden Başkan Hüseyin Beyoğlu, “Geleceğin valileri, kaymakamları, doktorları, hakimleri ve avukatları inşallah sizler olacaksınız. Başarmamak için hiçbir nedeniniz yok.” dedi.

Atıl durumda iken geçen yıl Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla yenilenip modernize edilerek çok amaçlı eğitim merkezine dönüştürülen belediyeye ait kütüphane, yeni eğitim ve öğretim yılına hem dış taraftan hem de binanın içinden yapılan tadilat ile özel okulları aratmayan bir görüntü kazandı. Maddi imkanı olmadığı için özel kurslara gidemeyen 212 öğrenci şimdi belediyenin sunduğu imkanlar ve uzman eğitimciler tarafından üniversiteye giriş sınavlarına huzur içerisinde hazırlanıyor. TYT-AYT kurslarına katılan öğrencilere Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu tarafından ikinci bir jest olarak ücretsiz yayın seti dağıtıldı. Setin içinde ders ve test kitaplarından soru bankasına kadar birçok alternatif yayın yer alıyor.

Eşi Dürdane Beyoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Ferit Tutşi ve birim müdürlerinin katılımı ile eğitim merkezini ziyaret ederek dersliklere giren Başkan Hüseyin Beyoğlu, sohbet edip öğütlerde bulunduğu öğrencilere yayın setlerini takdim etti.

“PANDEMİYE RAĞMEN EĞİTİME TAM DESTEK VERDİK”

Göreve geldikten sonra eğitime büyük destek sunduklarını belirten Beyoğlu, ”Binanın önce bakım ve tadilatını yaptık. Ardında teknik imkanlarla donatarak modern bir eğitim merkezine dönüştürdük. Geçen yıl pandemiye rağmen burada ders gören öğrencilerimiz üniversite sınavlarında yüzde 80 gibi önemli bir oranda başarı sağladı. Bu yıl pandemi koşullarına göre hazırladık ve yeniledik. İnanıyorum ki burada eğitim gören çocuklarımız yarınların Türkiye’sinde önemli rol oynayacak. Amacımız devletini, milletini seven ve hizmet eden nesiller yetiştirmektir. Bunu da inşallah bu çocuklarımızla başaracağız. Gönül, sosyal ve hizmet belediyeciliği şiarıyla çalışıyoruz. 20 yılda yapılmayan hizmetleri bir buçuk gibi kısa zamanda yerine getirdik. ”dedi.

“SİYASET DEĞİL, HİZMET YAPIYORUZ”

“Biz siyaset değil, hizmet yapıyoruz. Belediyeciliğin gereği zaten budur. Kadirşinas Bağlar halkının buna ihtiyacı var” diyen Başkan Beyoğlu, belediye olarak herkese ve her kesime hizmet etmeye gayret ettiklerini ifade etti. Beyoğlu, “Geçen yıldan beri sayısız okulun bakım ve onarımını, yollarını, asfaltlamasını yaparak binlerce öğrencimize giysi, kırtasiye ve sosyal destek sağladık. Daima halkımızla birlikteyiz, onların derdiyle dertlenip ihtiyaçlarını karşılıyoruz, imkanlar dahilinde ve samimiyetle hizmeti her yere her kesime ulaştırmaya gayret ediyoruz. Gençlerimiz, çocuklarımıza tavsiyem daima çalışsınlar, azim ve kararlı bir şekilde mücadele ortaya koysunlar. Allah, çalışana yardım eder ve korur. Allah’ın izniyle bu ağır hastalığı hep beraber aşarak güzel günlere kavuşacağız.” şeklinde konuştu.

Bu haber 830 kez okundu.
Bağlar - 13:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.