12° Açık
  • EURO 6.75
  • DOLAR 6.17

Beyoğlu: ‘Kararlı şekilde destek veriyoruz’

Bağlar - 9 Eylül 2019 16:06 A A

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Türkiye’nin nüfus olarak en genç şehirlerinin başında gelen Diyarbakır’ın eğitimde ülkemizin 2023 hedeflerine uygun duruma gelmesi için eğitime kararlı bir şekilde destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Okulların tatilde olduğu yaz döneminde bir çok okulun bakım ve onarımını yaparak destek sağladıklarını belirten Başkan Beyoğlu,” Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için Bağlar Belediyesi olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam ederek eğitim faaliyetlerine her türlü desteği sağlayacağız “ dedi.

‘GENÇ NÜFUS POTANSİYELİMİZ VAR’

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Türkiye’nin nüfus olarak en genç şehirlerinin başında gelen Diyarbakır’ın eğitimde ülkemizin 2023 hedeflerine uygun duruma gelmesi için eğitime kararlı bir şekilde destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Bağlar’da çok ciddi bir genç nüfus potansiyeli olduğuna dikkat çeken Beyoğlu,”Genç ve dinamik bir nüfusa sahip olan, gelişme yolunda önemli mesafe kat eden ülkemizin genç nüfus potansiyeline sahip şehirlerinin başında Diyarbakır’ımız gelmektedir. Nüfusunun yarısından fazlası genç olan bir kentimiz var. Diyarbakır’ın en büyük ilçesi konumunda olan ve yerleşim olarak kentin kalbi sayılan Bağlar, kentteki genç nüfusun en fazla olduğu alan olma özelliğine sahiptir. 400 bini aşkın nüfusumuzun önemli bir oranı gençlerden oluşmaktadır.

‘EĞİTİM İÇİN İMKANLARIMIZI SEFERBER ETTİK’

Kentlerin ve ülkelerin geleceği adına ciddi avantaj olan genç nüfusun omuzlarımıza yüklediği ağır sorumluluk da var. Bunu asla göz ardı edemeyiz. Eğitim bizim olmazsa olmazlarımızdandır. Cumhuriyet tarihinde eğitime en fazla yatırım, sayın cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz tarafından yapılmıştır. Bu atılımlar bizlere de ışık olmuştur. Yerel yönetimler olarak görevimiz rutin hizmetlerle sınırlı değildir. Eğitim, sosyal ve kültürel belediyeciliği de esas alıyoruz. Bu doğrultuda göreve geldikten sonra Bağlar’daki eğitim kurumlarının bakım ve onarımlarını yaptık, çeşitli yardımlarda bulunduk. Bu hizmetleri kararlı bir şekilde devam ettireceğiz.

‘BELEDİYE OLARAK EĞİTİME TAM DESTEK VERİYORUZ’

Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için Bağlar Belediyesi olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam ederek eğitim faaliyetlerine her türlü desteği vereceğiz. 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının başta Diyarbakır ve Bağlar olmak üzere tüm ülkemize hayırlı olmasını temenni ederek öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyorum. “ dedi.

Bu haber 700 kez okundu.
Bağlar - 16:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.