-7° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Beyoğlu: “Tarihin Akışını Değiştiren Bir Adım”

Bağlar - 21 Ağustos 2020 16:12 A A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Karadeniz’de tarihin en büyük doğalgaz rezervlerinin bulunulduğunu açıklaması ülke genelinde olduğu gibi Diyarbakır’da da sevinçle karşılandı. Tarihi olayı “gözün aydın Türkiyem” sözleriyle değerlendiren Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Türkiye’nin bu adımla enerjide tam bağımsız ülke olma yolunda tarihi bir başarıya imza attığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Karadeniz’de ülke tarihinin en büyük doğalgaz rezervlerini keşfettiklerini açıklaması Türkiye’de ve dünyada olduğu gibi Diyarbakır’da da büyük bir heyecan ve sevinçle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tarihi müjdesini değerlendiren AK Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Türkiye’nin bu keşifle milli ekonomi ve yerli enerji konusunda tarihin akışını değiştiren adımlar attığını söyledi.

Türkiye’nin Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde atmış olduğu kararlı ve milli duruşla ayağındaki prangaları atarak her alanda hak ettiği güçlü ve lider ülke konumuna ulaştığını belirten Beyoğlu,bu tablonun aynı zamanda ülkenin geleceğe güvenle bakmasını da sağladığını kaydetti.

“ÜLKEMİZ ADINA ÇOK SEVİNÇLİYİZ”

Başkan Beyoğlu, ”Hamd olsun bugün gelinen noktada ülkemiz sayın cumhurbaşkanımızın güçlü ve kararlı liderliği sayesinde tarihi misyonuna kavuşmaktadır. Karadeniz’de tarihin en büyük doğalgaz rezervlerini bulmamız yürütülen milli ekonomi, yerli enerji  ve tam bağımsız Türkiye mücadelesinin meyvesidir.  Ülkemizin aydınlık yarınları adına sevinçliyiz. Sayın cumhurbaşkanımız başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Aynı hayırlı haberleri inşallah Doğu Akdeniz’den de alacağız. Enerji bir ülkenin bağımsızlığının en güzel örneklerindendir. Türkiye’miz bu noktaya gelmiştir. Ülkemiz ve aziz milletimiz adına hayırlı olsun.” diye konuştu.

Bu haber 657 kez okundu.
Bağlar - 16:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.