29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bin çocuğu bayram sevincine ortak ettiler

Çınar - 8 Temmuz 2021 16:17 A A

Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği sosyal sorumluluk kapsamında Kurban Bayramı öncesinde Bin çocuğa kıyafet ile okul çantası hediye etti.

Dernek Başkanı Yahya Öger, Dernek olarak 2017 yılından beri sahada bağımlılıklarla mücadele ederken aynı zamanda insani ve vicdani bir görev olarak sosyal dokuya dokunabilmek adına dönem dönem ailelere ayni ve nakdi yardımlarda bulunduklarını söyledi.

Kurban Bayramı öncesi özellikle çocukları Bayram sevincine ortak etmek için Deniz Feneri Derneği işbirliği ile yaptıkları çalışmada Bin çocuğa kıyafet desteğinde bulunduklarına değinen Öger, “Çınar ilçemizde 400’e yakın kız ve erkek öğrencimize okul çantası ve kıyafetleri ilçe milli eğitim müdürlüğü vasıtasıyla ulaştırdık. Diyarbakır merkez ve ilçelerinde çoğunluğu kız çocuklarımız olmak üzere  600  öğrencimize kıyafetlerini teslim ettik. Derneğin yaptığı çalışmalarda hedefimiz toplumda dezavantajlı Ailelerinin tümüne ulaşmak vardır. Bu çalışmamızda Türkiye’de büyük markalarından biri olan LC Waikiki’nin Deniz Feneri Derneği aracılığıyla gönderdiği kıyafetler için her iki kuruma teşekkür ederiz. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Yeşil Yıldız Derneği olarak yıl sonuna kadar kıyafet konusunda hedefimiz 2000 çocuğumuza ulaşmaktadır. Çünkü biliyoruz ki Çocukların yüzündeki tebessüm en büyük duadır. Dernek olarak bu duaya hep talip olacağız” diye konuştu.

Bu haber 354 kez okundu.
Çınar - 16:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.