29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Birçok hastalıkla boğuşan Makbule Anneye Umut Oldu

Bağlar - 24 Ağustos 2021 14:42 A A

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, mahalle ziyareti sırasında bir çok rahatsızlığı nedeniyle yatağa bağlı olarak yaşama tutunduğunu öğrendiği 74 yaşındaki Makbule Aslan’ı ziyaret ederek yaşadığı sıkıntıların çözümü için destek sözü verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlattıkları gönül seferberliğinde Bağlar’ın her köşesindeki vatandaşlara ulaşmaya çalıştıklarını belirten Beyoğlu, “Devletimiz güçlüdür ve gereğini yapacaktır. Biz sadece vesile olacağız.” ifadelerini kullandı.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Alipınar Mahallesi’ne yaptığı vatandaş ve ev ziyaretleri sırasında Makbule Aslan’ın dramını öğrendi. Eşini bir süre önce kaybeden ve çocuklarıyla birlikte yaşama tutunmaya çalışan 74 yaşındaki Aslan, geçirdiği bir çok rahatsızlık nedeniyle de evde yatağa mahkum şekilde hayat mücadelesi veriyor. Evde Sağlık Hizmetleri  ekipleri düzenli  olarak eve gelip tedavisini yapıyor. Aslan ailesi yapılan sağlık hizmetinden memnun ancak düzenli bir gelir kaynakları olmaması sıkıntı yaratıyor. Hastalığı hakkında bilgi alarak geçmiş olsun dileklerini ileten Beyoğlu, bugüne kadar ulaştıkları tüm vatandaşlar gibi kendisine de destek olarak sahipsiz bırakmayacaklarını söyledi.

“BİZ SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNE SADECE VESİLEYİZ, GEREĞİNİ DEVLETİMİZ YAPIYOR”

Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde son 20 yılda yürüttüğü çalışmalarla sosyal devlet alanında devrim yaptığını belirten Beyoğlu, “İhtiyaç sahibi, muhtaç ve çeşitli rahatsızlıkları bulunan tüm vatandaşlara sahip çıkan bir liderimiz ve onun yönettiği bir sosyal devlet anlayışı var. Makbule teyzemizin durumuna çok üzüldük. Hastalık da bir imtihandır. Bize düşen böyle vatandaşlarımıza sahip çıkmaktır. Ailemizin yaşadığı sorunların çözümü için ilgili kurumlarla irtibata geçtik. Bir çok vatandaşımız gibi bu ailemizin sorunları da inşallah en kısa zamanda çözülecektir.” dedi.  Eşini kaybeden ve 10 çocuğu ile beraber yaşam mücadelesi veren Makbule Aslan ,”Seni bize Allah gönderdi. Allah’tan başka umudumuz yoktu, sen de umut oldun.” diyerek Başkan Beyoğlu’na teşekkür etti.

Bu haber 370 kez okundu.
Bağlar - 14:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.