29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Biri yasak mı dedi?

Bağlar - 28 Eylül 2020 13:48 A A

Diyarbakır merkezde, koronavirüs tedbirleri kapsamında yasaklanmasına rağmen yapılan sokak düğününde, çoğu maskesiz onlarca kişi, halay çekti.

İçişleri Bakanlığı’nca koronavirüs tedbirleri kapsamında 4 Eylül’den itibaren 81 ilde köy düğünü, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan gibi etkinliklere izin verilmeyeceği, nikah töreni olarak yapılabilecek düğünler ile nikahlara da saat kısıtlaması getirildiği bildirildi. Diyarbakır Hıfzıssıhha Kurulu da aynı doğrultuda karar alarak, kent genelinde sokak, mahalle ve köy düğünlerini yasakladı.

Yasağa rağmen kent merkezinde bir mahallede, dün akşam, çok sayıda kişinin katılımıyla sokak düğünü yapıldı. Çoğu kişinin sosyal mesafe ve maske kuralına uymadığı düğünden anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde, çoğu maskesiz onlarca kişinin kol kola halay çektiği görüldü.

Kaynak: DHA

Bu haber 629 kez okundu.
Bağlar - 13:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.