36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Birlik Vakfı, Hikmet Buluşmaları’yla Diyarbakırlılarla bir araya geliyor

Diyarbakır - 5 Aralık 2019 21:21 A A

Şube Başkanlığını Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen’in yaptığı Birlik Vakfı Diyarbakır Şubesi’nin her hafta düzenlediği Hikmet Buluşmaları sürüyor.

Cumartesi günü Birlik Vakfının Sur İlçesi’ndeki yeni hizmet binasında düzenlenecek olan Hikmet Buluşmalarının konuğu Hukukçu ve Eğitimci Av. Saffet Saygın olacak. Av. Saygın, ‘Resule Bakışımız’ konulu bir sunum gerçekleştirecek. Sunumun ardından Birlik Vakfı’nca, davetlilere ikramda bulunulacak.

Birlik Vakfı Başkanı Metin Evsen, ‘Hikmet Buluşmaları’ çerçevesinde gerek vatandaşlarla gerekse de Diyarbakır’ın ileri gelen kanaat önderleri, akademisyenler, ilahiyatçılarla bir araya gelmeyi sürdürdüklerini ifade ederek, “Birlik Vakfı’nın gayesi; Geleceğin teminatı olan insanımızın inançlı, vatansever, kültürlü ilmi seviyesi yüksek, çağdaş bilimsel ve teknolojik bilgilere sahip birer şahsiyet olmalarını sağlamak ve milletimizin birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmaktır” dedi.

“KÜLTÜREL VE EĞİTİM FAALİYETLERİMİZ SÜRÜYOR”

Vakıf olarak Kültürel ve eğitim faaliyetlerinin her yıl olduğu gibi düzenli olarak devam ettiğine işaret eden Evsen, “Bu doğrultuda uzun süreden bu yana başlattığımız Hikmet Buluşmaları etkinliğimizi imkanlarımız el verdiği müddetçe yapmayı sürdürüyoruz. Vakıf olarak, bu tür etkinliklerimizle halkımızla bir olmayı, diri olmayı sürdürüyoruz. Vakıf Şubemize yeni bir hizmet binası kazandırmanın da onurunu değerli üyelerimizle yaşıyoruz. Daha önce her Cuma günü yaptığımız Hikmet Buluşmaları etkinliğimiz Cumartesi günün aldık. Yeni binamızda yapacağımız etkinliğimize değerli Hukukçu ve Eğitimci Av. Saffet Saygın birbirinden değerli sunumlarıyla renk katacaktır. Saygın hocamızın Resule Bakışımız’ adlı sunumuna tüm Diyarbakırlı hemşerilerimizi bekliyoruz. Katılımları bizi onure ve mutlu edecektir” diye konuştu.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 1663 kez okundu.
Diyarbakır - 21:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.