Açık
  • EURO 6.36
  • DOLAR 5.77

Birlik Vakfında ‘Hikmet Buluşmaları’ sürüyor

Diyarbakır - 3 Ağustos 2019 10:06 A A

Birlik Vakfı Diyarbakır Şubesi tarafından Hikmet buluşmaları sürüyor. Hikmet buluşmaları kapsamında konuşmacı olarak katılan Dr. Muharrem Tunç, tüketim kültürü ile ilgili sunum yaptı.

Tüketim kültürü geçmişten günümüze kadar toplumu şekillendirdiğine işaret eden Tunç, ‘’İnsanlar imaj ekseninde işler yapmaktadır. Tüketim kültürü aynı zamanda toplumu değiştirip dönüştürdü. Zenginlik talebi ve özlemi hal ve hareketlerde kendini gösteriyor. Sosyal medya ile beraber tüketimin gösteriş boyutu ön plana çıktı. Toplum modern bireysel yaklaşımla yaygın tüketim kültürü kazandı. İdeal tüketici kültüründen gösterici tüketim kültürüne geçiş oluştu. Kent hayatından kırsala geçen birey kent ortamında farklılıkla kendini ortama koymaktadır. Bunu kılık kıyafet yeme içme davranışıyla gösterme peşine düşmüştür.

Bu yönelim hippilik ve farklı yönelimli kılık kıyafet yeme içme olgusunu ön plana çıkarmıştır. Fakir toplum tüketimi tetikler. Yaşanan süreçler toplum süreci oturana kadar devam eder. Bir tüketim ahlaki oluşturma ihtiyacı vardır’’ dedi.

Buluşma daha sonra soru cevap ve ardından davetlilere yapılan ikramlarla sona erdi

Bu haber 604 kez okundu.
Diyarbakır - 10:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.