16° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bismil, 15 Temmuz Destanı’nı Öğretmenleriyle Mütalaa etti

Bismil - 7 Aralık 2018 11:45 A A

Bismil İlçe Millî Eğitim Müdürü Aydın Ak, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında aday öğretmenlere yönelik tanzim edilen hizmet içi eğitimde öğretmenlere hitap etti.

Öğretmenlerle yapılan eğitimde 15 Temmuz gecesi anlatılırken, şehitlerin fotoğraflarının da yer aldığı slayt gösterileriyle bir video izletildi.

Ak, yaptığı konuşmada, 15 Temmuz vatanı, milleti, millî iradeyi ve demokrasiyi ortadan kaldırmaya yönelik yapılan, ancak büyük milletin iman dolu yüreği, birlik ve beraberliğiyle geri püskürttüğü hain bir darbe girişimi olduğunu ifade ederek, “Milletimiz 15 Temmuz gecesi bu hain darbe girişimine karşı tek yürek olarak tüm dünyaya millet olma bilincinin ne demek olduğunu göstermiş, söz konusu vatan olunca gerisinin teferruat olduğunu yeniden ispatlamışlardır. 15 Temmuz’un unutulmasına asla izin vermeyeceğimizi, şehitlerimizin aziz hatıralarını siz değerli öğretmenlerimizin önderliğinde gelecek nesillere aktaracağımızı belirtmek istiyorum. Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle ve şükranla anıyor, 15 Temmuz ruhunu yaşatmak için canla başla çalışmayı en büyük görev kabul ediyor, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Bu haber 959 kez okundu.
Bismil - 11:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.